Századunk ​reménycsillaga Fatima 2 csillagozás

Kondor Lajos: Századunk reménycsillaga Fatima Kondor Lajos: Századunk reménycsillaga Fatima

Fatima az Aire-hegység északi lejtőjén fekszik, kb. 340 m magasan a tengerszint felett.
A Cabeco, Fatima környékének legismertebb és legjellegzetesebb hegycsúcsa. Tetején egy ódón szélmalom romja áll, s körülötte az év minden szakában ritka szép mezei virágok dicsőítik a fönséges Teremtőt.
Ha a zaráondok merész és felmászik a romok tetejére, leírhatatlan panorama nyílik meg előtte, középpontjában a fatimai magyar Szent István kápolnával. Mögötte emelkedik a bazilika magas tornya, s terül el a jelenési völgy, ahol már eléggé kiépült a Boldogságos Szűz új városa – a Cova da Iria – több mint félszáz szemináriumával és szerzetesházával. Tőle jobbra a régi fatimai plébániatemplom szorosan köréje zárkózó másfél tucat lakóházzal, előterében Aljustrel, a három fatimai látnok szülőházaival.
A Cabeco-hegycsúcs közvetlen közelében a Loca, az angyal megjelenésének helye s Valinhos, ahol a Szűzanya jelent meg a három gyermeknek 1917. augusztus 19-én.

Fatima címmel is megjelent.

Postulação, Fatima, 1989
220 oldal · puhatáblás
Postulação, Fatima, 1971
192 oldal · puhatáblás

Gabriella_Balkó>!
Kondor Lajos: Századunk reménycsillaga Fatima

Sírok. Azt hittem, tiszta életet élek, de ez a könyv csak arra mutatott rá, hogy mennyire nem.
Talán ideje lenne egy újabb „Fatimának” eljönnie, mert a világ rossz felé halad, és erkölcsi szinten szerintem biztos lesüllyedtünk arra a szintre, amin Portugália volt 100 évvel ezelőtt.
A fatimai jelenéseket úgy általánosan ismertem, ez a könyv közelebbről megismertetett az egész történettel Lucia tollából. Továbbá azt is megtudtam, hogy van magyar kálvária és Szent István-kápolna Fatimában.
Be kell vallanom, kicsit hihetetlen számomra, mennyire élték meg hitüket a gyerekek.
A könyv hátulütője a sok helyesírási hiba és elírás volt. Az általam olvasott kiadás az 50. évforduló apropóján lett kiadva, gondolom, a 100. évfordulós kiadás már több szerkesztőn ment keresztül.
Többször kellene vallási irodalmat olvasnom.

Postulação, Fatima, 1971
192 oldal · puhatáblás
Beus01 P>!
Kondor Lajos: Századunk reménycsillaga Fatima

„Véletlenül” került a kezembe ez a könyv és nem bántam meg, hogy elolvastam.
A tiszta gyermeki lélek, az erős hit, az önfeláldozás, amellyel a fatimai gyermekek rendelkeztek, hihetetlen, csodálatos és megrendítő.
Többször el is érzékenyültem a könyv olvasása közben.
A helyesírási hibák viszont rendkívül bosszantottak :(