Tükörcukor 10 csillagozás

Koncz Erzsébet: Tükörcukor

Vigyázz, ​veszélyesen ő s z i n t e !

Vész-sikítás tör magának utat, ajtót, üveget… a végeredmény mindig ellentéte a vártnak. Tombol bennem a semmi.

Úgy élek, ahogy a kedvem tartja – a kedvem borzalmas. Nincs kedvem. Fájó húsba vájó, vérző penge… szalad a testbe…

Nem csoda, hogy mindig mindenki fáradt, ha minden elalvásnál meghalunk, és ébredésnél megszületünk, minden nap. Ez nagyon fárasztó. Ha ezt valahogy ki lehetne küszöbölni, lehet, hogy évtizedekkel tovább élnénk. De az meg mire jó?

Hello. Megint én. Ha még nem untok. Ha igen, hát olvassatok mást! Most jutottam odáig, hogy ezt az írásom is bemásolom a gépembe, csak hogy elüssem valamivel az időmet. Ezzel egyébként is szeretek foglalkozni. Tudjátok, az illúzió, hogy csinálok valamit. Nosza hát!

Olvasok, aludni próbálok, nem megy, olvasok… újabb álmatlan éjszakát töltöttem el. Mintha sűrűsödnének. Hiába vagyok baromi fáradt, meg álmos, mégsem… Előbb arra gondoltam, két bögre (négy adag)… (tovább)

CyberBooks, Budapest, 2005

Am>!
Koncz Erzsébet: Tükörcukor

5 csillag. Nem a könyvnek. Zsikének, mert megírta ezt a könyvet.

madárka>!

Félek, félek mindentől, félek a jövőmtől, félek a karácsonytól, születésnapoktól, minden ünneptől, amikor enni kell, félek minden társas érintkezéstől, minden helytől, ahol megkínálnak étellel, félek minden emberi kapcsolattól, mindenkitől, félek bárkivel is találkozni, félek nem találkozni, félek, hogy egyedül maradok, félek, hogy nem maradok egyedül, félek, hogy senki nem fog megismerni, és félek, hogy megismernek, és nem tudok megfelelni, mert teher, teher minden kapcsolattartás, és félek, hogy emiatt elhagynak, menekülök mindenkitől, és mindenki felé, félek, hogy nem szeretnek, és mégjobban félek attól, hogy szeretnek, és félek, hogy nem tudom viszonozni, és attól is, hogy túlzottan viszonzom, és félreértenek, félek ettől is.

madárka>!

-Jó napot! Egy társaságot szeretnék.
-Sajnos az kifogyott. Adhatok helyette magányt, bánatot, és csalódottságot.
-Akkor azt kérek.
-Becsomagoljam?
-Nem. Itt fogyasztom.

madárka>!

Azzal vége van már megint valaminek. Vége a napnak. Nem bírom elviselni a dolgok végét. Folyton rettegek tőle.

virrasztó>!

Szomorú vagyok, mi más lennék?! Azonkívül egyre kisebb gyerek leszek, annak ellenére, hogy rohamosan öregszem. Egyre nagyobb a korkülönbség én és én között. Nyújtják ugyan a kezüket egymás megmentéséért, de túl nagy szakadék van közöttük. Közöttünk.

madárka>!

Mindig túl magasra emelkedem, ahonnan nagyon nagyot lehet esni, én meg esem is. A kérdés: az aktuális szakadék most milyen mély?

madárka>!

Megint a szokásos menetrendszerinti “szerelmi csalódásomat” élem. Nem, nem vagyok szerelmes (dehogynem), és nem hagyott el senki, vagyis nem szó szerint, én mégis ezt élem át, amikor valaki már régen adta jelét, hogy szeret.

Maya>!

Valaki megmondhatná már nekem, miért fáj mindig mindennek a vége. Miért rettegek már a dolgok elején a végétől?!

Maya>!

Várok, várok, várok… reggel az éjjelt, éjjel a reggelt, várom, hogy egyik óra menjen a másik után, állandóan siettetném az időt. Mire várok? A halálomra? Valószínűleg. Asszem, már tudom, hogyan leszek öngyilkos: h a l á l r a u n o m m a g a m.