Dögnyugat 7 csillagozás

Szürrealista elbeszélések a vadnyugatról
Komor Zoltán: Dögnyugat

Dögnyugatnak tartsatok! Oda, ahol a városból alkonyatkor kilovagolnak a cowboyok életre kelt fürdőkádjaikban ülve, s lámpának repülő bogárként sülnek meg a naplementében. Ezen a vidéken a rossz képű banditákat nem is anyák szülik, csupán a kutyák hordják össze őket a vacsoráról kidobott csontokból. A lebujból kitámolygó mesterlövész a pupilláján fennakadt apró táncosnőket lődözi colt-jából, a horizont vonalán felsorakozó kaktuszemberek pedig napról napra közelebb merészkednek. Itt a részeges seriffet rég felfalták már a malacok, ám kísértete még visszatér disznóháton, hogy kiűzzön a városkájából egy-egy gazfickót. Egyedül a Kaptárfejű bandita dühös méhseregével nem bír a rend szigorú őre.

Ismét remekül szórakoztam!
Zoli stílusa megunhatatlan :) Ez a harmadik könyvem tőle, mondhatni Komor napokat tartok :D Tinédzser koromban rengeteg Cooper regényt olvastam, nagyon szeretem a vadnyugati történeteket, így amikor megláttam a könyvcímet, nem volt kérdés, hogy elolvasom.
15 vadnyugati történet Komor módra, briliáns :)

B_Viki23

Komor Zoltán: Dögnyugat Szürrealista elbeszélések a vadnyugatról

Ez egy értelmetlen, egy nagy rakás sz..r. Tele van néha magyartalan mondatokkal.
Szerintem egy ideig félreteszem Komor Zoltán műveit.

Static

Komor Zoltán: Dögnyugat Szürrealista elbeszélések a vadnyugatról

Nagyon fura könyv, bár úgy néz ki Komor Zoltán könyvei ilyenek. Furcsa még ez a stílus, lehet valaki(k) azt hiszi(k) elgurult a gyógyszerem, hogy ilyesmit olvasok, mert azért jó páran megpadlóznak ettől a stílustól. El se tudom magyarázni, miért jó…de az. És nem kicsit…

Annie_Lange

Komor Zoltán: Dögnyugat Szürrealista elbeszélések a vadnyugatról

Amikor megmutattam a pasimnak, mit olvasok, gyorsan rájött, hogy nem illünk egymáshoz.

Cicu

– Látja, miszter. Ilyen a szerelem. Legyőz minden akadályt.

42. oldal Csibecsont Mary

Cicu

(…) errefelé a legendák nem kopnak és becsületesebb életet élnek hőseiknél.

97. oldal Dögnyugat

Cicu

Kártyalapok sétálnak kézből kézbe, whisky-t izzadnak a poharak.

6. oldal Kádtolvajok

Cicu

Aztán elalszik – lecsorognak az álom lefolyóján gondolatai.

10. oldal Kádtolvajok

Cicu

Ahogy apja mondta: a legveszélyesebb ellenfelek láthatatlanok, mivel folyton az ember háta mögött állnak.

19. oldal A dögevő

Cicu

Psszt – így a fiú. – Te! Én ebben megfürdök! Figyeld a szalon ajtaját, nehogy kijöjjön a fickó!
– Te hülye vagy! – morog rá a másik. – Ha a mesterlövész rajtakap, ahogy a kádjában pancsikálsz, kilyukasztja a koponyádat! – azzal ujját pisztolyként a másik fiúra szegezi, és úgy tesz, mint aki meghúzza a ravaszt: – Ba-bumm! – mondja, és odafenn kihuny egy csillag.
– Amióta csak az eszemet tudom, vödörből mosakszom, használt mosogatóvízben! – vinnyog a társa. – Mindig is szerettem volna egy ilyen kádban fürödni, te nem?

5. oldal Kádtolvajok

Cicu

Az éj ledobott, gyűrött ruhája – a gyűrődésekből skorpiók másznak elő, méregtől megkeményedő fullánkjaik rakétaként kilőnek, és a holdba állnak, amitől beteges fény vonja be a tájat. Partra húzott halakként vergődő régi szalonajtók, a lefolyó dugók láncától megfulladt keselyűk tollai reszketnek a szélben – zuhany fejű kígyók másznak elő odvaikból, és méregsugarat spriccelnek az apró sivatagi egerek szemébe.

9. oldal Kádtolvajok

Cicu

Az idegenről rögtön tudta mindenki, hogy csak bajt fog hozni a városra – ahogy a viharfelhőt is nyomban felismeri az ember, úgy látta mindenki a délután lóháton érkező banditán is, hogy semmi jó nem fog kisülni ebből – pórusai a halál savanykás illatát árasztották, nyakában egymáshoz koccantak a távoli városokban megölt seriffek kopott fényű csillagjelvényei.

11. oldal A seriff disznajai

Cicu

Beköszönt az éj, az ég feltűzi pislákoló jelvényeit…

13. oldal A seriff disznajai

Cicu

A Dögevő – így nevezik a cowboyt, a faluban szörnyű mesék keringnek róla a bennszülöttek között. Fehér ember létére szinte minden mágiát ismer és maga is skalpokat gyűjt, akár a dicső indián harcosok.

17. oldal A dögevő