Magyar-olasz ​szótár / Vocabolario ungherese-italiano 1 csillagozás

Koltay-Kastner Jenő – Juhász Zsuzsanna: Magyar-olasz szótár / Vocabolario ungherese-italiano Koltay-Kastner Jenő – Juhász Zsuzsanna: Magyar-olasz szótár / Vocabolario ungherese-italiano Koltay-Kastner Jenő – Juhász Zsuzsanna: Magyar-olasz szótár / Vocabolario ungherese-italiano

Az új magyar-olasz kéziszótár a korábbi, Koltay-Kastner Jenő-féle nagyszótár anyagára épülve és ezt az anyagot korszerűsítve a mai nyelvállapotot tükröző legmodernebb szóállományt tartalmazza. Szótárunk elsősorban a hazai olaszul tanuló, olasz nyelvet használó, nyelvvizsgára készülő közönségnek készült. A több mint 60 ezres címszóállományú szótárban jelentős szerephez jut a gazdasági, társadalmi és technikai változásokat követő szakszókincs, s nagy hangsúlyt fektettünk az élőnyelvi példák bemutatására. Helyet kapnak a szótárban a mai magyar és olasz nyelvbe újonnan bekerült, gyakran használt idegen eredetű szavak is.

Akadémiai, Budapest, 2019
1116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634542094
Akadémiai, Budapest, 2010
Akadémiai, Budapest, 2005

Emanuela Marri: Pons Tematikus szótár – Olasz
Király Rudolf: Rendszeres olasz nyelvtan a gimnázium és a leánygimnázium számára
Nyerges László – Nyerges Julianna: Olasz-magyar magyar-olasz útiszótár
Iker Bertalan – Schroeder Günter: Turisztikai szótár – Olasz-magyar / Magyar-olasz
Csiffáry Tamás: Olasz-magyar kéziszótár
Miroslava Ferrarová: 1000 olasz szó
Daniela Malagodi Ingala – Fritz Kerndter – Iker Bertalan (szerk.): Olasz-magyar / Magyar-olasz gasztronómiai szótár
Iker Bertalan – Szendrő Borbála: Képes olasz-magyar szótár – Szeretem a szavakat
Herczeg Gyula – Kotzián Tamás: Képes olasz nyelvkönyv gyermekeknek 1.
Antal Lajos – Koltai Gézáné: Olasz nyelvtan a középiskolák számára