Bölcs ​mondások 6 csillagozás

Koltay Annamária (szerk.): Bölcs mondások Koltay Annamária (szerk.): Bölcs mondások

A kötetben közel 800 idézetet talál az olvasó az élet nagy kérdéseiről. Örök igazságok fogalmazódnak meg, amelyeket sok esetben évszázadokkal ezelőtt írtak le, mégis éppúgy hat ránk, mint a korabeli emberekre. A válogató nem titkolt célja, hogy ezek az időtálló gondolatok útjelző táblák legyenek korunk értékválságában. Néha fennkölt, máskor humoros formában üzennek nekünk letűnt korok emberei és kortársaink.

Pallas, Budapest
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 963911717X

Szédültnapraforgó>!
Koltay Annamária (szerk.): Bölcs mondások

Elég sok „marhaság” is volt benne, én ennél jobb válogatást hoztam volna össze :)
8 témakörből – Isten, szeretet, szerelem, barátság, művészet, szerencse, pénz, halál – sorakoztatta fel híres emberek – Goethe, Tolsztoj, Leonardo Da Vinci, Balzac, Napoleon stb.- és mindenféle közmondások gondolatait.
Számomra a két utolsó volt a legjobb :)

Carmilla >!

A nélkülözőknek sok hiányzik, a kapzsinak minden.
             Publilius Syrus

33. oldal (EVK, 1990)

Carmilla >!

A féltékenységben több a magunk szeretete, mint a mások szeretete.
             La Rochefoucauld

124. oldal (EVK, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: féltékenység
Carmilla >!

A hit olyan, mint a szeretet: nem lehet kikényszeríteni. Ezért hiábavaló vállalkozás, ha állami rendszabályokkal akarjuk a szeretetet bevezetni, vagy megerősíteni; mert mint ahogy gyűlöletet kelt, ha megkíséreljük kikényszeríteni a szeretetet, ugyanúgy igazi hitetlenséget kelt, ha a hitet valakire rá akarjuk kényszeríteni.
             Schopenhauer

187. oldal (EVK, 1990)

Carmilla >!

Ha hatalmamban lett volna, hogy ne szülessek meg, bizonyára nem vállaltam volna az életet ilyen nevetséges feltételekkel. De még hatalmamban van meghalni…
             Dosztojevszkij

208. oldal (EVK, 1990)

Carmilla >!

Nem a halál, hanem a haldoklás a rettenetes.
             Fielding

217. oldal (EVK, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: haldoklás
Carmilla >!

A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, vesződség, száműzetés.
             Nietzsche

163. oldal (EVK, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: zene
Carmilla >!

A szerelem olyan, mint a láz, születik s elmúlik anélkül, hogy az akaratnak bármi kis része volna benne.
             Stendhal

98. oldal (EVK, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Carmilla >!

Ne válassz magadnak más feleséget, mint akit barátnak választanál, ha férfi volna.
             Jourbet

128. oldal (EVK, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: feleség
Carmilla >!

A kedvest közel érezzük még akkor is, ha messze van, az pedig, aki nem kedves, távol van, még ha itt is van.
             Szanszkrit Sukaszaptati

135. oldal (EVK, 1990)

Carmilla >!

Sohasem hazudnak annyit, mint esküvő előtt, háború alatt és vadászat után.
             Bismarck

137. oldal (EVK, 1990)