A ​fotómúzeum kincsei 1 csillagozás

Kolta Magdolna (szerk.): A fotómúzeum kincsei
Magyar Fotográfiai Múzeum, Kecskemét, 2004

akire>!
Kolta Magdolna (szerk.): A fotómúzeum kincsei

Jól teszi, aki ezzel a könyvvel kezdi a magyar fotográfia feltérképezését, hiszen ez a szubjektív válogatást az előnyére fordító mű a kezdeti időktől egészen a közelmúltig villant fel hazánk fotósaitól szerethető alkotásokat, a fontos Múzeum néhány soros ajánlásával. (Én Szilágyi Gábortól tanultam fotótörténetet, aki az anyag tudományos rendszerezését kérte tőlünk számon, miközben én sokszor a saját véleményem szerint emeltem ki alkotókat és alkotásokat. Most egy múzeumban dolgozom, ahol az irodatársam egy szintén Szilágyi-tanítvány fotótörténész. Nagyon jókat tudunk beszélgetni fotókról, s szerintem Szilágyi Gábor is megértené, hogy egy művészeti ághoz csapongva (is) lehet közelíteni.) A Magyar Fotográfiai Múzeumot 1991-ben hozták létre Kecskeméten, míg Budapesten a Mai Manó Ház csak 1999-től szolgál a Magyar Fotográfusok Házaként. A Városligetben felépíteni kívánt múzeumi negyedben Fotómúzeum alapítása is szóba került (már ki is húzták a tervből). Úgy gondolom, hogy ez a múzeum jó helyen és jó emberek kezében van Kecskeméten, amit a kiadványai magas színvonala is bizonyít.