Nők ​apróban 25 csillagozás

Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

„Középkorú, százhetvehnat magas, kisportolt, jól kereső iparművész házasság céljából saját főbérlettel rendelkező, korban hozzáillő, tiszta (nem túlzottan rendszerető), csinos, lehetőleg gesztenyebarna lány vagy elvált asszony ismeretségét keresi. Fényképes választ >Új élet< jeligére a kiadóba.”

Eredeti megjelenés éve: 1970

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magvető Zsebkönyvtár Magvető

Magvető, Budapest, 1979
Magvető, Budapest, 1975
Magvető, Budapest, 1970

SteelCurtain>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

Nem sokat tudnék hozzátenni @regulat értékeléséhez; https://moly.hu/ertekelesek/1086015 Annyival egészíteném ki, hogy míg az élethelyzetek egy része ma már ismeretlen, más része viszont módosult formában nagyon is visszaköszön olykor. A karakterek ma is roppant elevenek. Ha valaki a nők lekezeléseként értelmezné ezt a könyvet, az nagyon nem érti Kolozsvárit. Mellesleg a szeretetteljes karikírozásokban többnyire megjelennek férfi mellékszereplők is, akikről mi – téveszménk szerint a teremtés koronái – néha magunkra is ismerhetünk. De aligha ezzel fogunk büszkélkedni!

regulat>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

Emil bá ezzel is nagyot dobott. Nem mondom, hogy ez magas irodalom – már ha valaki éppen húzná a száját, mert annak igaza van. De a helyzet, az élettörténetek, a szereplők annyira, de annyira jellemzők a korra.
És Kolozsvári annyira szereti a nőket… annyi típust sorakoztat fel. Szeretettel, megértéssel. Még azokat is, akiktől az ember hátán feláll a szőr.

Szerintem lehetetlen Kolozsvárit nem szeretni.

Magvető, Budapest, 1975
Juditha P>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

Érdekes kis korrajz volt, bár különösebben nem mozgatott meg. Bevallom, a kezdeti abszurd helyzet és a különféle női karakterek megismerésének vágya sodort végig a könyvön. Évkezdő olvasmánynak pont jó volt, nem igényelt különleges figyelmet, bár többet reméltem tőle.
Sajnos vagy inkább nem sajnos, a probléma a lakás-kérdéssel kapcsolatban mára jelentősen megváltozott, így mai szemmel ez a része érdektelenné vált, de magánéleti és munkaügyi vonatkozásai még most is időszerűek lehetnek. Bár a szociográfiák nagy tisztelője vagyok, ez most nálam annyira nem jött át, mint reméltem.
Nem lesz az év könyve, de nem zárkózom el attól, hogy eseteg az író más munkáit is kézbe vegyem.

XX73>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

Nekem tetszett ez a könyv. Micsoda groteszk paródiája a kornak és a környezetnek!

kelemenbib>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

Az első pár oldalon nagyon megfogott, és végül ez a kezdeti lelkesedés vitt végig a könyvön. Még szerencse, hogy nem a végén kezdjük a könyveket, mert akkor ezt biztosan nem olvastam volna el.

A karakterábrázolások tetszettek, mindenkit láttam a lelki szemeim előtt, de maga a történet mégsem tetszett igazán.

Méreg_Attila>!
Kolozsvári Grandpierre Emil: Nők apróban

izgalmas volt kezdésnek, tetszett a könnyed fogalmazás, a karakterek hülye szituációi, de a hirtelen befejezés és a sok elvarratlan szál bosszant…még most is.

kelemenbib>!

Ha két szobájuk van, talán ma is együtt élnek, noha ez nem bizonyos, de abban a tenyérnyi szobában nem a két ember nem fért meg – annyi hely volt –, hanem két életstílus.

Dénes_Gabriella>!

Felülről, hangok hullottak lefelé, megannyi vizes ruhadarab, amit elejtettek, ahelyett hogy felakasztották volna száradni.