Elmés ​mulatságok 7 csillagozás

Kolozsvári Grandpierre Emil: Elmés mulatságok Kolozsvári Grandpierre Emil: Elmés mulatságok Kolozsvári Grandpierre Emil: Elmés mulatságok Kolozsvári Grandpierre Emil: Elmés mulatságok

Anekdoták, Mátyás király történetek

Magvető, Budapest, 1987
Gondolat, Budapest, 1969
368 oldal
Szabadság Lapkiadó, Budapest, 1956
256 oldal

Kiss_Csillag_Mackólány P
Kolozsvári Grandpierre Emil: Elmés mulatságok

Mindig van egy olyan könyvem, amelyet úgy olvasok, hogy mindig csak egy kicsit belőle, amikor tudom előre, hogy csak egy nagyon pici időm lesz olvasni.
Nos, ez a kötet erre tökéletes volt. Olyan, mintha a magyar mese és mondavilág pró kis szemelvényei jönnének elő percről percre, oldalról oldalra.
Nagyon szerettem Mátyás király kalandos történeteit, de úgy összességében tökéletes pár perces kikapcsolódást ígért és adott minden oldala.

tschk

Ne együnk emberhúst!

Egy neves erdélyi úr, név szerint Mikes Ferenc, nagy kedvét lelte embertársai megszólásában és rút rágalmazásában. Ahogy ez időben szokásos volt, udvari káplánt tartott maga mellett. Egyszer egy ferences barát káplánkodott nála. Ez a barát kegyetlenül szókimondó ember volt, s mikor ura és gazdája hozzálátott a rágalmazáshoz, letette a kését, s így szólt:
– Nagyságos uram, van itt tehénhús, juhhús, disznóhús. Miért akar nagyságod emberhússal élni?