Ki ​köpött a krémesbe? 11 csillagozás

Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

A kilencvenes évek elején eltűnt egy fiatal lány. Apja Uri Geller mentalista segítségét kérte, találja meg gyermekét. Helgának azonban nyoma veszett. Szintén Szegeden a híres cukrászt és családját kivégezték. Miért, kinek az érdekében? Két újságíró nyomozása döbbenetes eredményre jut.

Jószöveg Műhely, Budapest, 2011

Szédültnapraforgó
Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

Első olvasásom az írótól. A történet Szegeden játszódik és egy gyilkosság utáni nyomozásba veti bele magát két újságíró, Lakan Péter és Novák Gábor.
Engem Mattyasovszky szocialista krimijeire emlékeztetett a regény, csak modernebb külsőbe bújtatva.
Volt benne trágárság, kisebb poénok –
„- Steiner – bökte oda nekik Steiner. Biccentett egyet a fejével. – Varga mester, ha nem tévedek. – Az, de könyörgöm, ne nyalogassuk egymás ánuszát – dörmögte Varga. – Elég a Varga.” – viszont összességében nem voltam izgatott :)
Magvasnak mondható gondolatokkal is találkoztam:
„Aki gazdag, az rendszerint még gazdagabb akar lenni.”
„Minden azon múlik, hogy kikkel barátkozol, hogy kikre építed a véleményed, a műveltséged, kikkel osztod meg az élményeidet.”
Egyszer mindenképpen olvasható, azért még adok egy esélyt a reverendás regénynek is.

Csabi P
Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

Olyan ez a könyv, mintha az író egy hét alatt írta volna meg, és soha nem olvasott volna vissza egy mondatot sem. Szinte nincs oldal a könyvben, ahol ne lehetne belekötni valamibe, de nem lovalom bele magam, linkeltem Orosdy kritikáját, minden szavával egyetértek.
Szégyen ez azokra nézve is, akik szerkesztőként és lektorként adták a nevüket ehhez a könyvhöz.

frostdemon
Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

Szeged kiváló krimi helyszín. Nagyon örülök, hogy ismét pozitív csalódás érhetett. Ez egy közel zseniális krimi jó témaválasztással. Még ilyet!

Mileva
Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

Neeem jóóó :( Ami nagyon bánt, mert nagyon akartam szeretni, 90-es évek nosztalgia, jeee…!!! Nyomi nyomozók, pláne! De ezek nem olyan szimpatikusan nyomik, mint a skandinávok, hanem csak idegesítően nyomik, sajnálom. Az ötlet, a sztori egész jó – ez vonzott a kvhöz – de a stílus még igencsak kiforratlan. Erősebb szerkesztői ráhatás kellett volna, mindenféle tekintetben, a szöveg is (Jóóószöveg!) döcög sokszor, helyesírási hibák, ehhh… Összecsapták.
Adtam még egy esélyt a szerzőnek: elovasom a reverendást is https://moly.hu/konyvek/kolozsi-laszlo-mi-van-a-reverenda-alatt

gofri
Kolozsi László: Ki köpött a krémesbe?

Nem tetszett, a téma izgalmas, de valahogy szétesett az egész, néha azt se tudtam, helyileg ki hol van és mit csinál pontosan, furán idétlenek a nevek, szóval szerintem nincs igazán jól megírva, na.

Szédültnapraforgó

Arra gondoltam, különös dolog az együttérzés: sokszor erősebb a szeretetnél.
És a megtévesztésig hasonló tud lenni hozzá.