Apufa 18 csillagozás

Kolozsi László: Apufa

Mindannyiunkban él egy apufa. Csodás ereje van, hisz a szeretetben és a gondoskodásban. Ez a megindítóan szép történet egy diófa – egy apa és két fia kapcsolatát mutatja be. Egyaránt szól a gyerekekhez, akik hallgatják és a felnőttekhez, akik olvassák nekik. Vagy mindenki magának. Nem tanítani akar, csak mesél, mégis, aki elolvassa rohan az apukájához és átöleli.

„Apa azt mondta, a diófa árnyéka nélkül szinte semmit sem ér a ház. Ha kell, mondta, erre teszem fel az életemet, hogy megvédjem a fát. Nem kert nélküle a kert. Anya nevetett. Ha ennyire fontos neked, hagyta rá apára, akkor maradjon. És letett arról, hogy kivágás mellett kardoskodjon.”

Eredeti megjelenés éve: 2017

Manó Könyvek, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032786 · Illusztrálta: Igor Lazin

meseanyu MP
Kolozsi László: Apufa

Nagyon szép könyv. A végén sírtam, de közben meg annyira nem volt giccses, meg nyomasztó, inkább vigasztaló. Sok gyerekkönyv van már a piacon, ami a gyászt segíti feldolgozni, ez eddig a legjobb, amit olvastam.

Uzsonna P
Kolozsi László: Apufa

Egy sóhajtás ez a történet. Fák susogása. Szél meséje dióba zárva. Szép.

ziara P
Kolozsi László: Apufa

Nagyon megható, szépen megírt történet a gyászról, az elengedés fájdalmáról.

blueisthenewpink SMP
Kolozsi László: Apufa

Azt hiszem, nem volt nagy ötlet nyilvános helyen (könyvtárban) olvasni. Vagy de, mert így legalább nem bőgtem végig (sőt, egyáltalán) a könyvet. Ha otthon olvasom, biztos másképp lett volna, pedig nem vagyok az a könnyen sírós fajta. Gyönyörű. Az illusztrációk is, a színekkel és a színtelenséggel, anya arca… Ez a csendes, értő és támaszt nyújtó szöveg. Az ember újraéli, amiről igyekszik nem tudomást venni (és remélhetőleg gyógyul egy kicsit). Ne legyen rá szükség, de ha van, ezt nagyon ajánlom.

(Talán csak a spoiler tanulság ismétlése zavart egy kicsit. Még akkor is, ha igaz.)

Kolozsi László: Apufa

Nagyon jó megoldása volt ez a gyászkezelésnek és az elengedésnek. Mivel fennhangon olvastam, a vége felé már el-elcsuklott a hangom.

gab001 P
Kolozsi László: Apufa

Nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre a molyszázalék és a címe miatt. Bevallom, nem számítottam ilyen mély gondolatokra. Egy családról szól, két fiú és Anya, akiknek meg kell birkózniuk Apa elvesztésével. Apa azonban nem hagyja igazán magukra őket, beköltözik az udvaron élő diófába. Természetesen a legkisebb veszi észre, s a legnagyobbat a legnehezebb meggyőzni. Szerettem a rajzokat, annyira élnek. Ez a könyv arra figyelmeztett, hogy hogyan osszuk be az időnket, hogy mely dolgok az igazán fontosak. Eljutott a szívemig.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032786 · Illusztrálta: Igor Lazin
bagie P
Kolozsi László: Apufa

Szerintem szép feldolgozása egy szülő elvesztésének.
Szeretném beszerezni a saját polcomra is.

dtk8 P
Kolozsi László: Apufa

Eleg elvont. Nem tudom, hogy adnam-e gyerek kezebe. Inkabb tunik nekem gyerekkonyvnek alcazott felnottkonyvnek. Kozben meg persze nagyon szep.

Gabye
Kolozsi László: Apufa

Egy igazán nehéz témáról írt nagyon szép könyv..

egy_emberke

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy apuka, aki egy hideg áprilisi reggelen diófává változott.

Chöpp P

Anya már nem hordott fekete ruhát, már a dió is érett az apufán, amikor apa megosztotta velünk, hogy van egy barátja: a Bükk felől érkező langyos, északi szél, aki mindig elmeséli neki, mi történt a világban, mit látott, merre járt. Nagyon rendes szél, mondta apa, tudja, milyen rossz nekem mindig egy helyben állni, hiszen valaha ember voltam. Be-be tér hozzám, és amit elmesél, beleteszem egy dióba, hogy el ne felejtsem. Lassan minden dióban van egy történetem. Ha ősszel lehullanak, majd hallgassátok, mit mesélnek a diók. Elég, ha megrázzátok, és mind elmondja a szél idefújta történeteket.

Kapcsolódó szócikkek: dió · szél
Chöpp P

Az első széllel indul?, kérdezte Noé.
Igen, mondta anyu.
Noé odaállt az ablakhoz, hogy hallja, milyen gyorsan közelednek a szelek.

Chöpp P

Szeretlek, apu, mondta, és magához szorította a diót. Már nem arra az apára gondolt, aki a fában élt. Hanem arra, akivel bolondozni, biciklizni lehetett. Arra, aki mindig levette a szemüvegét, ha verekedtek.