Bódog ​és Szomorilla 31 csillagozás

Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Bódog királyfinak nincsen birodalma. Csak egy kopott, üres bőröndöt vonszol maga mögött a vége-nincs országúton. Alattvalója is alig akad, akinek parancsolgatna. Csak két tökkelütött szolgája van, de azokkal meg mire megy? Hiszen maga sem tud se viselkedni, se írni-olvasni. Magában mérgelődik és duzzog, míg szembe nem jön Szomorilla.
Szomorilla, aki hiába tündér, nem tud -varázsolni. Ha pedig mégis sikerül egy varázslat, ő észre sem veszi. Nem kedves és nem akar segíteni senkin: nincs benne semmi tündéres. Amíg meg nem ismeri Bódogot. Vajon sikerül jól nevelt és bölcs királyt faragni Bódogból? Kedves és magabiztos tündért Szomorillából? A Hepp Trupp díjnyertes bábelőadása meseregény formájában, Szalma Edit festői képeivel nevettet meg és gondolkoztat el kisiskolástól felnőtt korig.

Pagony, Budapest, 2016
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101352 · Illusztrálta: Szalma Edit

Bea_Könyvutca
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Nagyon tetszett ez a vidám, elgondolkodtató történet. Bódog és Szomorilla magányos vándorlása és céltalansága egy csapásra véget ért, amikor találkoztak egymással, bár ők ezt még akkor nem tudták, nem látták. El kellett távolodniuk egymástól, hogy rájöjjenek, hogy ők ketten vihetik valamire, segíthetnek egymáson, és egy kicsit más emberek, azaz más király és más tündér lehetnek, ha nem zárkóznak el a barátság, a társaság, a szeretet elől.
Vicces volt, szórakoztató és nagyon szeretnivaló a kettősük. Garantálom, hogy gyerekeknek is tetszeni fog.

meseanyu MP
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Jó erősen indul ez a 2016-os zsűrizés, ez az első könyv, amit elolvastam a mezőnyből, és máris úgy érzem, helye lesz az első tízben. Roppant aranyos történet, tanulságos, vicces, romantikus. A feszes dramaturgián érződik, hogy bábelőadás volt eredetileg, a rövid kis fejezetek esti mesének és önálló olvasásra is megfelelnek. A rajzok is nagyon helyesek.

Citrompor
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Kár, hogy ennyire széthúztam ennek a kis történetnek az olvasását. Na de, új év, új elhatározások születnek, ma már be is fejeztem, és nem bántam meg. Néhol kicsit túl didaktikus, akárcsak Didaktika tanárnő, felnőttként talán túl kiszámítható, mégis elgondolkodtató, megmosolyogtató és kisgyerekként biztosan nagyon izgultam volna azon, hogy végül eljön-e a várt végkifejlet. Aranyos volt. Kicsit engem is rádöbbentett, hogy nekem sem árt, ha odafigyelek arra, ne legyek Szomorilla.

ziara P
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Imádtam ezt a könyvet. Nagyon kedves szereplői vannak, és az üzenete hihetetlenül fontos. Az én kislányom még csak négy éves, de ha kicsit még nő, feltétlenül felolvasom neki. Köszi @meseanyu a zsűritagágot és az ajánlást is! Ennél jobb kezdés nem is kell!

Trudiz
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Ez annyira, de annyira pazar volt.
Mese. A javából. A legjavából.
Meseszál gurítása kiváló,
A szereplők nagyon találók.
Figyelemfenntartó képessége kitűnő,
Fordulatos, ötletes, meghökkentő.
Mókás párbeszédek,
Majdnem elhittem, hogy a piknikkosárba belefér minden.
Lendületes vándorlás,
Rettenetesen lassan válaszadás.
Diplomás tündér,
dalol, s varázs ér.
Halogati és Félbehagyi testvérek,
tovább bonyolítják a történetet.
Színre lép még Gráfia és Didaktika kisasszony,
Nagyon nyerő, olvasd el, mondom! :)

Uzsonna
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Amikor megtudtam, hogy bábelőadás átírt változata, megijedtem, hogy műfaji keveredés lesz itt is, mint ennél a könyvnél. De az első sorok után megnyugodtam, sikerült kilépni a dramatizált változatból. Ízig-vérig jó mese egy királyfival, akinek meg kell találnia a birodalmát, és egy tündérrel, aki varázserő híján szomorkodik. Vándorútjuk keresztezi egymást, és végig izgulhatunk, hogy vajon sikerül-e együtt folytatni útjukat, és megtalálni, amit keresnek. Nagyon tetszettek a karakterek, a beszélő nevek, és a történet, bár felnőtteknek kiszámítható, de nagyon élvezetesen van leírva. Nagyon sok fontos dolog bújik meg a sorok között, didaktika viszont csak egy kisasszony képében jelenik meg… :-)
Kíváncsi lettem a bábelőadásra is.
Nagyóvodásoknak, kisiskolásoknak és örökifjaknak erősen ajánlom ezt a könyvet!

Sicc
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Csillagos ötös! Imádtam! De tényleg.
És tuti megnézem a bábelőadást is!
Szívhez szóló, bűbájos történet!:)

Hintafa P
Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Madarat tolláról, de nehogy már könyvet csak a borítója színéről! Pedig P első (és egyetlen) érve a könyv ellen az volt, hogy ez a borító rózsaszín, tehát csajos. Márpedig olyat aztán nem olvasunk. Bennem nem is merült fel, hogy ilyen akadályokat kell majd legyőznöm, hiszen a cím annyira frappáns, olvasásért kiállt. Végül meggyőztem, hogy nézzük meg, hátha nem csajos, hanem simán jó. Megjegyzem, egyáltalán nem baj, ha egy könyv borítója rózsaszín, ahogy az sem, hogy vannak csajos és fiús könyvek is. Ha jó, akkor a kézbe vele!
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2016/10/13/kolozsi_angela_bodog_…

Kolozsi Angéla: Bódog és Szomorilla

Nem tudom korábban kifejtettem-e már, mennyire nem tudok eligazodni a megyei könyvtár gyerekkönyvrészlegén… de itt mindenesetre külön ki kell emelnem. Legalább egy negyedórát eltöltöttem ezen könyv keresgélésével, ekkor gondoltam megkérdezem az egyik kedves könyvtáros kisasszonyt – aki készségesen segített és 5 perc fel-alá rohangálás után rájött, hogy habár benne van a katalógusban, polcra még nem tették ki, mert még most érkezett, szóval hátrarohant a raktárba onnan hozta elő. Szóval én lettem az első olvasója a könyvnek! :)
Mivel több zsűritársam is kedvezően értékelte, így nagyon vártam hogy olvashassam. Nem is csalódtam benne! Nagyon bájos történet, kedves, bár korántsem tökéletes szereplőkkel (no, de ki tökéletes?!), mesés fordulatokkal, tanulságos befejezéssel. Az illusztráció is szuper, bár ezzel a rózsaszín borítóval eléggé lányosra sikerült, pedig szerintem a bábelőadás minden gyereknek szólhat.
Külön tetszik hogy mindenhol tulipánok nyílnak a rajzokon! (vagy csak én képzelem tulipánnak őket?)
Dórit egyelőre még csak a rajzokkal lehet lekötni, a történetet meg se próbáltam felolvasni, bár úgy lapozgatta a könyvet mintha olvasná. :D (Szerencsére nem rágcsálta meg, a könyvtárban külön megígértem hogy vigyázok rá, mikor az olvasójegyemet a Dóri szájából kezéből halásztam ki. :D)

Hintafa P

– Nos… – kezdte Bódog, mert a kellemetlen mondatokat is el kell kezdenie az embernek valahogy.

60. oldal, 11. fejezet - Bódog és Szomorilla (Pagony, 2016.)

Citrompor

– De minek örökül hagyni valamit, ha te sem használod semmire?

Kapcsolódó szócikkek: öröklés
Trudiz

Milyen kár, hogy az élet nem kívánságműsor!

Boglárka_Madar P

A végenincs vándorúton egy pirospozsgás, pufók fiatalember bandukolt: erről arra.

Boglárka_Madar P

Meglepődni ugyanazon a dolgon csak egyetlenegyszer lehet: a legelső alkalommal.

Röfipingvin MP

(…) Szomorilla, miután összeszedte a medvét és a medvelábat, piknikkosara egy aprócska rekeszéből épp úti varrókészletet szed elő, medveszínű cérnát tép és fűz tűbe, majd gyorsan és rutinosan varrni kezd.

Boglárka_Madar P

– Én erről tartok arra – mondta Bódog.
– Én arról tartok erre – mondta Szomorilla. – Arra nincsen semmi, ezért is megyek erre.
– Erre sincsen semmi, azért tartok arra – mondta Bódog.
– Rendben, akkor menjünk… amarra! – indítványozta Szomorilla, a kietlen és végenincs útjukra merőleges keresztútra mutatva.