Koktélok ​és Italok 1 csillagozás

Koktélok és Italok

Alkoholos és alkoholmentes, kreatív receptek mindenféle alkalomra és hangulathoz – a klasszikus koktéloktól és a divatos konyakos, rumos, gines, whiskys, vodkás, tequilás italokon át, a bólékon és hideg puncsokon, valamint a frissítő hosszúitalokon keresztül a kávés, a tejes és a teás hidegitalokig, amelyek rafináltan keverve és fantáziadúsan díszítve nemcsak ízletesek, de látványosak is. Ez a gyűjtemény kiapadhatatlan forrás azok számára, akik szeretik a változatosságot, és szívesen kényeztetik magukat vagy vendégeiket feledhetetlen koktélokkal és italokkal.

Alexandra, Pécs, 2006
320 oldal · ISBN: 9633693993 · Fordította: Pályer András

ViraMors P>!
Koktélok és Italok

Felmerült bennem a kérdés, hogy mikortól tekinthető olvasottnak egy koktélos könyv? Vagy bármilyen szakácskönyv. Nem, nem olvastam el egyesével minden receptet, bár biztosan az lenne az abszolút 100%-os olvasás. Leginkább azt mondanám, hogy jó alaposan összeismerkedtünk. 1-2 koktélt meg is csináltam, és fogok is még jobbára a pénzügyi kereteim szabnak határt. Ismét felfedeztem az egyik régi kedvencem, a White Russiant (Éljen a kávélikőr! Éljen a vodka!) megismerkedtem az Ice Land-del (Éljen a vodka, a grapefruit és a tonik!), lakótársam is lelt magának édes koktélt. És elfogyott a vodkánk. Megtanultam a szerecsenkávét, amiben nincs alkohol, de van benne csoki és kávé, és mostantól nagyon szeretem.
A többit még csak olvasgattam, bár pl a tequilás fejezetet csak átfutottam, de biztos lesz még pár, amit elkészítek, ha lesz miből.
Szóval lehet, hogy nem olvastam el minden betűjét, de alaposan összeismerkedtünk. Ezennel olvasottnak nyilvánítom, és biztos vagyok benne, hogy hosszú és gyümölcözső kapcsolat áll még előttünk :) Azért egy véres agyvelő és/vagy B 52 lehetett volna benne.