Aranytojás 0 csillagozás

Moldvai csángó népmesék
Kóka Rozália: Aranytojás

Kóka ​Rozália legújabb gyűjteményes kötete igazi csemege a népmeserajongók számára. A nagy sikerű bukovinai székely (Katyika meg Matyika, 2017) és a gyimesi csángó népmesék (Szent László Gyimesben, 2018) után most a legősibb magyar nyelvet beszélő moldvai csángók történeteit olvashatjuk.

A kötet különlegessége, hogy mind a harminc meséhez 1-1 csodálatos festményt alkotott az illusztrátor, Sinkó Veronika. A szövegek könnyebb érthetősége kedvéért a szerző egy kicsit megszelídítette az idős mesemondók tájszólását. A kötet végére egy kis szótárt is szerkesztett, hogy az ismeretlen szavak megfejthetőek legyenek.

Állatmeséket, varázs- és tündérmeséket, mondákat, legendameséket, novellameséket, trufákat (tréfás meséket) egyaránt találunk a kötetben. Megtudhatjuk például, hogyan lett a Hajnalcsillag, miért nincs farka a medvének, ki az a kicsi kígyókirályfi, s végül az is kiderül, mi mindent rejt az Aranytojás!

Kisebb és nagyobb gyermekek számára egyaránt szívet… (tovább)

Fekete Sas, Budapest, 2019
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155568916 · Illusztrálta: Sinkó Veronika

Iancu Laura (szerk.): Az aranyréce
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág 3. – A tűzmadár
Wass Albert: A zöld szakállú király fia
Bajkán László – Berze Nagy János – Bősz Imre Ádám – Grandpierre Attila – Koszecz Sándor – Makoldi Sándor – Pap Gábor – Szakács Attila – Szántai Lajos: „Aki nem hiszi, járjon utána”
Benedek Elek: Bolond Istók
Arany László – Benedek Elek – Illyés Gyula: Fehérlófia