My ​Hero Academia 3. (My Hero Academia 3.) 18 csillagozás

Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

What would the world be like if 80 percent of the population manifested superpowers called “Quirks”? Heroes and villains would be battling it out everywhere! Being a hero would mean learning to use your power, but where would you go to study? The Hero Academy of course! But what would you do if you were one of the 20 percent who were born Quirkless?

A sinister group of villains has attacked the first-year U.A. students, but their real target is All Might. It’s all that Midoriya and his classmates can do to hold them off until reinforcements arrive. All Might joins the battle to protect the kids, but as his power runs out he may be forced into an extremely dangerous bluff!

VIZ Media, San Francisco, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421585109 · Fordította: Caleb D. Cook · Illusztrálta: Kohei Horikoshi

Shota Aizawa 'Eraser Head' · All Might · Cementoss · Ectoplasm · Hound Dog · Midnight · Nezu 'Mr. Principal' · Present Mic · Snipe · Vlad King

MóroczMárk P>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Ez jó kis rész volt, izgalmasak a különböző megmérettetések, itt már végre láthatunk 1v1-et is :D
Alig várom, hogy végre Midoriya megtanulja használni a One for All-t most még tök bénácska vele, de ha tudja is használni akkor biztos a rombolás, holott ez csak az 5%-a.

Legkeményebb Todoroki: képessége is nagyon komoly (egyik fele fagyaszt a másik meg tűzel), ahogy használja is spoiler, a motivációja is teljesen hiteles.
Uraraka még mindig egy cukorfalat, kár hogy Midoriya nem veszi észre őt off.

A részletes karakterleíró oldalakat még mindig nagyon szeretem, nagyon jó easter egg-ek vannak benne.

A vége meg klasszik cliffhanger, épp kezdődne a csata Uraraka és a fő kisköcs… akarom mondani Bakugoval és hopp nincs tovább.

Amúgy Cementoss jöhetne Magyarországra aszfaltozi, rommá keresné magát.

Jöhet a kövi rész!

Morgan_Walsh>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Azta! Shounen manga főhőst nem csodáltam még ennyire mint Midoriyát!
A legédesebb, legbátrabb, legokosabb, leg-idegőrlően-hősiesebb karakter. Az osztálytársai szintúgy, nincs olyan akit ne szeretnék. ( Oké, Mineta, de most komolyan?)
A tanári kar, dettó, bár még mindig Aizawa emelkedik ki számomra.

Kaname32>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Nagyon jó kis kötet volt akár csak az előző 2. A 3. kötet pont egybe veszi az anime első évadának végét és a második évad elejét így nincs össze kuszálva a történet.
Az animét hamarabb láttam de a manga az valami eszméletlen jó, örülök, hogy elkezdtem olvasni :)

Mithrel P>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Fura, hogy bár az anime szinte szóról szóra követi a mangát, mégse volt unalmas olvasni, ugyanannyira izgalmasak voltak az események. Pedig már kívülről tudom, mi után mi jön, és mégsem von le ez az élményből. Szóval zseniális. :)
Ja és imádom a karakterlapokat!

Alexandra_93>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Én nagyon elfogult vagyok ezzel a mangával, mert nagyon szeretem az egész történetet és főleg Midoriyat, aki az (egyik) kedvenc shounen hősöm mind közül. Nagyon szeretem, hogy használja a fejét, és ebben a kötetben ez éppen elég sokszor látszik. Végre elértünk a sportfesztivál fejezeteihez, ami még mindig az egyik kedvencem a történetben, úgyhogy ez a kötet (és a soron következő pár) igen közel áll a szívemhez :)

Nyírő_Helga>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Ugyanúgy izgultam mint az animében.. Nagyon pörgős hál isten olvastatja magát nem unatkozik egy képkockáig se az ember:D Tomura mint „főgonosz” karakter nagyon tetszik…
Örülök , hogy az anime ennyire hű maradt a mangához.

Ruby P>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 3.

Tudom, hogy sokan unták a sportfesztivált, de én valahogy nagyon élveztem animében, élvezem mangában is.
Ezek a fejezetek nekem ugyanolyan jó élmény voltak, mint az eddigi összes, és nem is tudom, ez változik-e majd valaha.
Egyébként szeretném megragadni az alkalmat, hogy leírjam, Aizawa szerintem mennyire király tanár. Láttunk már ikonikus mestereket más mangákban, de valahogy nála mindig az az érzésem, hogy különösen jól sikerült. Kommentátornak talán nem ő a legjobb, de hát Present Mic mindenkit lemos a pályáról ezen a téren… :D

MóroczMárk P>!

Symbol of peace? Hah!!
In the end you’re just a tool for violence, made to keep us down!
And violence only breeds more violence.

My Hero Academia sorozat · Összehasonlítás