My ​Hero Academia 2. (My Hero Academia 2.) 31 csillagozás

Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

What would the world be like if 80 percent of the population manifested superpowers called “Quirks” at age four? Heroes and villains would be battling it out everywhere! Being a hero would mean learning to use your power, but where would you go to study? The Hero Academy of course! But what would you do if you were one of the 20 percent who were born Quirkless?

Getting into U.A. High School was difficult enough, but it was only the beginning of Izuku’s long road toward becoming a superhero. The new students all have some amazing powers, and although Izuku has inherited All Might’s abilities, he can barely control them. Then the first-year students are told they will have to compete just to avoid being expelled!

VIZ Media, San Francisco, 2022
VIZ Media, San Francisco, 2021
VIZ Media, San Francisco, 2015
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421582702 · Fordította: Caleb D. Cook · Illusztrálta: Kohei Horikoshi

Shota Aizawa 'Eraser Head' · Shoto Todoroki · Izuku Midoriya 'Deku' · Katsuki Bakugo · Eijiro Kirishima 'Red Riot' · All Might · Fumikage Tokoyami 'Tsukuyomi' · Kyoka Jiro 'Earphone Jack' · Ochaco Uraraka 'Uravity' · Tsuyu Asui 'Froppy' · Denki Kaminari 'Chargebolt' · Recovery Girl · Tenya Ida 'Ingenium' · Tomura Shigaraki · Hanta Sero 'Cellophane' · Koji Koda 'Anima' · Kurogiri · Mashirao Ojiro 'Tailman' · Mezo Shoji 'Tentacle' · Mina Ashido 'Pinky' · Minoru Mineta 'Grape Juice' · Momo Yaoyorozu 'Creati' · Nezu 'Mr. Principal' · Rikido Sato 'Sugarman' · Thirteen · Toru Hagakure 'Invisible Girl' · Yuga Aoyama

U.A. High School · Unforeseen Simulation Joint

Ivenn P>!

My Hero Academia in a nutshell:

Bakugo: TUDOM, HOGY LENÉZEL!! GYEREKKORUNK ÓTA LENÉZEL!!
Midoriya: MINDIG IS FELNÉZTEM RÁD ÉS EZÉRT AKARLAK TÚLSZÁRNYALNI, TE IDIÓTA.
Bakugo: HAZUUUDSZ!
Midoriya: TE VAGY A LEGKIRÁLYABB EMBER, AKIT ISMEREK!!
Bakugo: MEGÖLLEK!!
Midoriya: *meg sem hallja* ÚRISTEN, ANNYIRA MENŐ VAGY, KACCHAN! EZ EGY ÚJ TECHNIKA? *o*
Bakugo: GWWWRAAAAAAAAAAAAAA KINYÍRLAK, DEKUUUUUU!!! *felrobbant mindent maguk körül*

5/5. Észrevettem, hogy az anime első openingjében még a virágsziromfelhő is megvolt. :D

Amsellied>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

Még tart a lendület, még olvasom. Sokat dob a sztorin, hogy egyre több az interakció a többi diákkal is, az ő személyiségeik is meg-megcsillannak, mert zseniális karakterek vannak itten. :D A rajzoláson pedig behalok. All Might karikatúraszerű túlárnyékolása szerintem zseniális. Midoriya pedig a legaranyosabb kis figura, akit mangában valaha láttam. Az a frizura. Azok a szeplők. Azok a hatalmas kerek szemek. Az az egész pofi! off

ladybird12>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

Na ez remek volt. Egy részét sem untam. A történet remekelt, a karakterek egyáltalán nem voltak idegesítőek (azért Kacchan dühkitörései néha kiakasztóak) és unalmasak. Per pillanat a kedvenc karakterem talán Ida. Nincs az az érzés, hogy van a főszereplő meg plusz pár mellékszereplő, hanem itt minden karakter fontos, ami nekem nagyon tetszik. Kicsit még nehéz őket számon tartani, de mivel biztosan tovább fogom ezt a sorozatot olvasni, egy pár rész után már fejből fogom fütyülni az 1-A osztály tanulóinak a neveit és képességeit.

Ny_Helga>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

Kacchan amekkora kis roha*dék pont annyira szerettem:D Szabályszerűen olyan feszültség van kettejük között , hogy mindig ott vártam már , hogy legyen valami…*kacsint*( Yaoi fangirl mode:off)
Szórakoztató, pörgős a történet továbbra is.. A tanulók közül meg mindenki szimpi…

HiReni>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

Az előző rész is nagyon nagyon tetszett, de ez még jobb volt. Csak úgy folynak a cselekmények, alig lehet leállni az olvasásával. Sajnos az előző részhez képest ezt később olvastam de minden oldalát imádtam. Mindenkinek ajánlom! :)

beitghanima>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

igazából ez a rész is hozza a mindazt amit az első rész..
pörgős és szórakoztató .. remélem minél hamarabb lesz időm a következőre, mert már alig várom :)

Ruby P>!
Kohei Horikoshi: My Hero Academia 2.

A történet folytatódik, a hősképzős hétköznapok pedig minden fejezettel egyre többet mutatnak meg abból, mi mindent kell a hőstanoncoknak megtanulniuk.
Szerintem nagyon ügyesen váltogatja a mangaka az akciódúsabb fejezeteket és a kicsit normálisabb iskolai életképeket. Szerintem nagyon ügyes az is, ahogyan a különböző osztálytársukat szép lassan bemutatja. Így, hogy lassan ismerjük meg őket, sokkal több figyelem irányulhat egy-egy karakterre, szóval szerintem jó az információk adagolása is.
Szerettem, hogy a kötet első felében nagyobb hangsúlyt kapott Midoriya és Bakugo kapcsolata, ezt nagyon érdekes volt most visszaolvasni.
A kötet második felében pedig felpörögtek az események, és ha nem tudnám, mi fog történni, azt mondanám, hogy komoly függővéggel zárul ez a rész. :D

My Hero Academia sorozat · Összehasonlítás