The ​DUFF – A pótkerék 1561 csillagozás

The Designated Ugly Fat Friend

DUFF ​= Designated Ugly Fat Friend, magyarul kb. Ügyeletes Ronda Dagi Barátnő

A tizenhét éves Bianca Piper cinikus, hűséges, és még véletlenül sem gondolja azt, hogy ő lenne a legszebb a barátnői között. Arról nem is beszélve, hogy okosabb annál, mint hogy elkábítsák az iskolai nőcsábász, Wesley Rush szavai.
Ami azt illeti, Bianca kifejezetten gyűlöli ezt a srácot.
Amikor pedig Wesley Duffnak nevezi őt, egyszerűen ráborítja a kóláját.

Ám Bianca élete otthon sem éppen tökéletes, így figyelemelterelésre van szüksége. Azon kapja magát, hogy megcsókolja Wesleyt. És ami a legrosszabb, még élvezi is. Hogy elszabaduljon a mindennapok poklából, beleveti magát a fiúval egy titkos „ellenségek extrákkal” kapcsolatba.

És ez egészen addig működik is, amíg ki nem csúsznak a dolgok az irányítása alól: kiderül, hogy Wesley nem is olyan rossz hallgatóság, ráadásul az ő élete is elég kiábrándító. Bianca elborzadva veszi észre, hogy kezd… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992463 · Fordította: Szabó Krisztina
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992463 · Fordította: Szabó Krisztina
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992463 · Fordította: Szabó Krisztina

Wesley Rush · Bianca Piper · Casey Blithe · Jessica Gaither · Joe · Amy Rush · Gina Piper · Harrison Carlyle · Toby Tucker · Vikki McPhee

Niitaa P>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

„Én Duff vagyok. És ez egy jó dolog. Mert aki nem érzi úgy, hogy az, annak valószínűleg egyetlen barátja sincsen. Minden lány szokta magát csúnyának érezni néha. Miért tartott ilyen sokáig, hogy rájöjjek erre?”

Sokan nem szeretik ezt a könyvet. Mikor elkezdtem olvasni, több olyan hozzászólást is kaptam, hogy mennyire nem szerették. Mert nem életszerű, vagy mert idegesítő a főszereplő. Ez azért kicsit szíven ütött, mert pár éve, mikor először vettem kezembe hatalmas kedvencemmé vált. Bevallom, féltem kicsit elkezdeni. Kár volt. Ugyanolyan fantasztikus élményt nyújtott, mint akkor.
(…)
Ez a könyv nincs eléggé értékelve. Nem csak egy cinikus, buta lány mindennapjairól szól, hanem arról, hogy igenis szembe kell néznünk a problémáinkkal. Arról, hogy a szépség csak viszonyítás kérdése. Mindenki szép. Mindenki DUFF. Én büszkén vállalom, hogy az vagyok. És te?

A teljes értékelést itt találhatjátok: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/02/kody-keplinger-du…

kellyolvas P>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Számomra óriási meglepetés volt egy kezdő, igazán fiatal írótól ennyire jót olvasni. Igazi 21. századi történet, olyan szálakkal, amik külön-külön is megérdemelnének egy regényt. Például a szülők válásának következményei, hogyan hat ez a gyerekekre, főleg az amúgy is igen zavaros tini korban. De nagyon tetszett a barátságok alakulásának a bemutatása, a három lány bizalma egymás iránt klassz. Jó volt olvasni, ahogy törődnek egymással, és akár hajnalban pizsamában is rohannak segíteni a másikon. Az önértékelési problémák is helyet kaptak, és a szex sem tabu téma.
A főszereplő karaktere egészen ritka. Bianca rettentően cinikus, de okos, nem a legügyesebb, de erős, bizonytalan, de mégsem hezitál sokat, elég gyakran hoz rossz döntéseket, mégsem tudod nem szeretni, hiába a legpimaszabb csajszi. Wesley Rush, a szívtipró, görög isten testű álompasit hiába akarod gyűlölni, nem fogod. Van ebben a fiúban valami, ami Biancát is behálózta, és a kedves olvasó sem ússza meg szimpatizálás nélkül. A kémia maximálisan jól működik közöttük, Kody remekül megírt romantikus (szex) jelenetei sisteregnek.
A mellékszereplők is mind nagyon jól felépítettek, szerettem őket.
A nyelvezet nagyon fiatalos és könnyen olvasható.
Végül meg kell említenem, hogy már a könyv elején szívembe zártam ezt a három barátnőt. Nem másért, minthogy egy valóságos James McAvoy filmklubot alkotnak, aki nekem is óriási kedvencem.
Szívből ajánlom, remek történet!

udvardi_gabriella>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Köszönöm szépen @DoreenDelevigne, hogy kölcsön adtad a könyvet.! ^^ Nagyon nem szimpatizáltam vele, csak egy kihívás miatt olvastam (volna) el. De ezek után muszáj lesz beszereznem egy saját példányt is.
Nagyon élveztem. Elejétől a végéig.
Teljesen magamra találtam a könyvben.
Biztos, hogy újraolvasós lesz! ^^

Lillsz>!

Wow! Nem semmi ez a könyv. :D
Nekem nagyon tetszett. Én a filmet láttam először és így kialakult bennem már a könyv elején egy vélemény de a film rettentően eltér.
Megértettem, sajnáltam Biancát. Wesley meg… hát elérte, hogy ha meghallom Womanizer c. számot rá gondoljak! XD 5/5

brena>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Tuti jókor olvastam:)Nagyon hiteles volt,(beszéd, helyzetek,családi hátterek)és nem nyálas, voltak hibái, de eszméletlen jó az egész! :))) Tényleg kiemelkedik a hasonló könyvek közül.
Az idei kedvenc könyveim egybegyurva=DUFF!
@nat remélem jövőre is ennyi jó könyvet kapok kölcsönbe tőled:)))))csupa csupa kedvenceket adtál! Millió Köszi! egy életre agyamba égett a duff szó! Várom a filmet!!!!

Nutellaღ__>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Az idei évben olvasott könyvek közül az utolsó. :) Ettől eltekintve, már a megjelenéseóta érdekelt, meg ott a film is, de először olvasni szerettem volna a könyvet, amit nem bántam meg. :) Nagyon- nagyon tetszett, mondjuk ez nem lepett meg. Karácsonyra kaptam, persze én választottam :D , viszonylag hamar végeztem vele, de hát az oldalak számát nézve, nem volt valami hosszú, meg a sok párbeszéd, meg a történet, na ná, hogy csak repültek az oldalak és csak egyre fogytak, mígnem már a végéhez értem.
Nagyon tetszett a témaválasztás, általában szeretem a gimisekről/fősulisokról szóló könyveket, ennek ellenére nem volt a szokásos nyavajgás, hála az égnek ami azért az ilyen könyveknél elvárt dolog. khm Sokszor azonosulni tudtam Bianca-val. spoiler
Nagyon tetszett az egész regény, mivel úgy érzem volt igazi mondanivalója, ami el is gondolkodtatott és nem csak azt az „á, itt egy újabb gimis könyv elolvasom, és annyi.” érzést keltette bennem. Csodálatos! Csak ajánlani tudom! :)

Vivi_>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Már nagyon régóta el akartam olvasni, akkor felfigyeltem rá, amikor magyarul még nem adták ki. Izgatottan álltam volna neki, de valami miatt mégsem kezdtem el. Aztán a napokban eszembe jutott, hogy mégis jó lenne elolvasni, ha már annyira vágytam rá.
Igazából nem volt rossz, nagyon szerettem a karaktereket, a történetvezetést, ám nem adta azt a pluszt, ami miatt a kedvencem lett volna, szóval emiatt adtam neki csak négy csillagot. Bianca és Wesley párosa pedig olyan, amit mindig élvezet olvasni, hiszen a könyv végéig mindkettő civakodik a másikkal. Nem sok újat nyújt, hiszen sokszor találkoztunk már ilyen felállással, ami köztük is van.
Ennek ellenére a filmre is nagyon kíváncsi vagyok, bár azt mondják, hogy teljesen más. Remélem Kody más regényei is megjelennek magyarul, mert a többi is érdekel.

Bővebben: http://vivi-konyves-blogja.blogspot.hu/2015/05/kody-kep…

Nikolett0907 P>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Sajnos én a filmet előbb láttam, mint olvastam volna a könyvet. Mondjuk írottan sokkal jobb volt, de még így is voltak részek amiket untam.

deen>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Egy kicsit más volt, mint amire számítottam, de jó értelemben. A könyv stílusa tetszett, kimondta, amit ki kellett mondani, és egyáltalán nem csak egy újabb gimis szerelmi könyv. Az írónő nagyon jól építette fel a történetet. Bianca karaktere egy érett gondolkodású, de mégiscsak tizenhét éves lány, aki egyszer megégette magát és ez gyökerestül megváltoztatta a gondolkodását és dolgokhoz való hozzáállását. A családja nem idilli, a barátai viszont tűzbe mennének érte. Wesley, akit az elején tényleg csak szoknyapecérként ismerünk meg, sokkal több mindennel küzd, mint azok, akik elítélik. Kiváló történetvezetés, szórakoztató és elgondolkodtató cselekmény, igazi meglepetés a hasonló könyvek között. A szereplők között nagyon jól működött a kémia, sistergett a levegő, minden túlzás nélkül. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Viktória_Erdei P>!

Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék The Designated Ugly Fat Friend

Bianca és barátnői kapcsolatát irigyeltem, jó lenne, ha nekem is ilyen barátnőim lennének. A leírás alapján ő nem tűnt Duffnak, de megértem őt, miért esett rosszul neki a szó. Wesley és Bianca cukik voltak. Imádtam a szócsatáikat. Valahogy éreztem, hogy ők össze fognak jönni és Wesley meg fog változni. Tetszett a könyv, de valahogy mégsem az igazi.

Cicu>!

– Spanyol? – pillantott le a papírlapokra, miközben összeszedte őket. – Mondj valami érdekeset spanyolul!
    – El tono de tu voz hace que quiera estrangularme.
    Felálltam, majd vártam, hogy átnyújtsa a papírokat.
    – Szexin hangzik. – Felállt, majd odanyújtotta a spanyol feladatokat tartalmazó lapokat, amiket összekapart a földről. – Mit jelent?
    – Amikor meghallom a hangodat, legszívesebben megfojtanám saját magamat.
    – Te kis perverz.

25. oldal - 2. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Cicu>!

– Ugyan már, Duffy! Hiszen csak vicceltem. Mosolyogj!
    – Nem volt vicces.
    – Akkor csiszolnod kéne a humorérzékeden egy kicsit – vetette fel. – A legtöbb lány odáig van a poénjaimért.
    – Csakhogy nekik olyan alacsony az IQ-szintjük, hogy jó, hogy hasra nem esel benne.
    Felnevetett.
    Úgy tűnik, én tényleg vicces vagyok.

52. oldal - 5. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Cicu>!

A szépség tényleg felületes dolog. Lehet, hogy Wesley Rush úgy néz ki, mint valami görög isten, de hogy a lelke olyan sötét és üres, mint az én ruhásszekrényem, az tuti.

13. oldal - 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Cicu>!

Ne hazudj magadnak csak azért, mert azt hiszed, úgy a biztonságosabb.

281. oldal - 26. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Gina Piper
Cicu>!

Nem számít, hova mész, vagy hogyan próbálod meg elterelni a figyelmedet, a valóság előbb-utóbb utol fog érni.

140. oldal - 14. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Gina Piper
Cicu>!

– Mondtam, hogy mindenben király vagyok – húzta az agyamat, miközben lerakta a PS3 kontrollerjét kettőnk közé a földre. – És ebbe a videojátékok is beletartoznak.
    Wesley karaktere átvágott a képernyőn, majd valamiféle fura győzelmi táncot kezdett lejteni.
    – Ez nem igazságos – motyogtam. – A te kardod nagyobb volt, mint az enyém.
    – Az én kardom mindenkiénél nagyobb.
    Megcéloztam a fejét a kontrolleremmel, de persze lebukott, úgyhogy nem találtam el. Basszus!
    – Perverz disznó!
    – Jaj, ugyan már! – nevetett. – Te dobtad ilyen magasra a labdát, Duffy!

144. oldal - 14. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

– Beszélnünk kell.
    Próbáltam nem a félmeztelen, őrülten vonzó Wesley-t nézni, és a saját lábaim tűntek a legjobb megoldásnak erre a problémára.
    – Hmm – nyögte Wesley, miközben végigfuttatta egyik kezét kócos haján. – Tudod, apám mindig azt mondogatja, hogy ez a két legfélelmetesebb szó, amit egy nő kiejthet a száján. Szerinte soha semmi jó nem kezdődött még azzal, hogy „Beszélnünk kell.” Kezdek aggódni, Duffy.
    – Jobb, ha bemegyünk.
    – Ettől nem lett jobb.

198. oldal - 18. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Cicu>!

Büszkén vállalom, hogy utálom azokat a lányokat, akik azt mondják, beleszerettek valakibe azelőtt, hogy egyáltalán randiztak volna az illetővel.

26. oldal - 2. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Piper
Chloe1>!

– Jut eszembe, mit veszel fel a bálba?
    – Semmit.
    – Szexi, de kétlem hogy meztelenül beengednének, B – felelte, miközben átvágtunk a menzai asztalok alkotta útvesztőn a parkoló felé.
    – Nem úgy értem. Jessicával nem megyünk a bálba.

55. oldal - 5. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Bianca Piper · Casey Blithe · Jessica Gaither
Vivi_>!

Wesley Rush volt a legundorítóbb szoknyavadász playboy, aki valaha is átlépte a Hamilton gimi küszöbét. De tényleg, elég jól nézett ki. Talán ha le lehetne halkítani. És levágni a kezét. Akkor talán – de csak talán – elviselhető lenne. Egyébként meg egy rohadék. Egy kangörcsös rohadék.

11. oldal - 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2014)