Bakancslista ​– Magyarország 64 csillagozás

777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél
Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország

777 ​lenyűgöző és izgalmas hazai utazásra csábít a Bakancslista – Magyarország. Páratlan ötletekkel szolgál, ha csak egy rövid kiruccanásra, hétvégi kirándulásra vagy akár hosszabb országnézésre vágynánk – családdal, barátokkal vagy a párunkkal, nyugalmas feltöltődésre vagy épp aktív pihenésre áhítozva, bakancsot húzva vagy elegáns ruhába bújva, pazarul elengedett pénztárcával vagy éppen fillérekből kivitelezve a nagy kalandot. Kocsis Noémi bámulatos könyvéből mindenféle variációra bőven kapunk ihletet! Fürdőzzünk és sakkozzunk egyszerre a Széchenyi fürdőben; nézzük meg, hogyan nyilaznak lóhátról Kaposmérőben; tudjuk meg a vácrátóti arborétumban, milyen étel főzhető a liliomfa szirmából; mossunk aranyat Mohácsnál; bálozzunk barokkosan Győrben; evezzünk télen egy gőzölgő csatornán Hévíztől a Balatonig; süssünk hamuban sült pogácsát Kunszálláson; vagy utazzunk az igazi Zsuzsi vonaton!

A csodás képek százával illusztrált kötet fejezetei a szokásos, tájegységenkénti tagolás… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bakancslista Scolar

Scolar, Budapest, 2023
Scolar, Budapest, 2022
Scolar, Budapest, 2021

arborétum

Bea_Könyvutca P>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

777 csodás lehetőséget kínál utazásra, kirándulásra ez a könyv, ami – véletlenül, vagy tudatosan – a legjobbkor jelent meg. Amikor nagyon sokan országon belül nyaralnak, utaznak, nem kockáztatják a külföldi utazásokat. Valószínűleg jónéhány olyan úticélt és ajánlatot is találunk benne, ahol már jártunk, de sokkal több olyat, ahol még nem. Sőt! Megkockáztatom, sok olyat is fogunk találni, amiről még csak nem is hallottunk.

Ha szerettek kirándulni, utazgatni, vagy jobban szeretnétek megismerni az országot, akkor jó szívvel ajánlom nektek ezt a nagyon gyönyörű és igazán hasznos könyvet, sok-sok évre ad bőséges programot, nézegetni- és tervezgetni valót.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/09/kocsis-noemi-baka…

Zyta88>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Ez egy rendkívül színvonalas kiadvány, amely megmutatja, hogy kis országunkban sokkal több kincs van, mint gondolnánk. Rengetegféle programot javasol (szám szerint 777 db-ot), amik többsége egyáltalán nem kerül sokba, vagy akár ingyenes is. Mindenféle érdeklődésű egyén megtalálhatja a számára megfelelőt, vannak természeti értékek, kulináris élvezetek, adrenalinbombák és kulturális ismeretek is. Mindezek csodás kedvcsináló képekkel illusztrálva. Mindegyik megyéből hoz példát minden programtípusra, így nem is feltétlen kell messzire menni az élményekért. Szeretek kirándulni, így elég sok helyen jártam már az országban, de ezekből viszonylag keveset ismertem, úgyhogy volt bőven mit kifotózni a jövőre nézve, többek közt az összes létező virágzást. :D Persze nem minden említett program volt nekem való, de már csak azért is érdemes volt elolvasni, mert jó érzéssel töltött el, mennyire sokszínű hely a kis hazánk. Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretnek kirándulni és új ötleteket keresnek. Én meg szerintem keresek még hasonló kiadványt.

Sippancs P>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Szép és igényes album, jó olvasgatni és lapozgatni, de aki e szerint szeretné összeállítani a nyaralását, annak igencsak melós lesz, egyrészt a nem szokványos tagolás, másrészt a szubjektív „kalandok” miatt. Ötletadónak viszont tökéletes, abban nincsen hiba.
Személy szerint hiányoltam belőle a Villányi borvidéket, de lehet, hogy az már evidens mindenkinek.
Fekve senki se olvassa, mert kész féltégla a könyv!

theodora P>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Remek inspirációforrás, hogy hova utazzunk belföldön. Rengeteg helyszínt bemutat, ismert és kevésbé ismert látnivalókkal. A képek csodaszépek, a leírások több kultúr-társadalomtörténeti információt is megosztanak. Sok meglátogatni való helyet kijegyzeteltem belőle, és örömmel láttam hogy több ajánlott helyen már jártam :))

Lázárné_Csernus_Anikó>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Kétszer olvastam el, először megnéztem, hogy mennyit tudok kipipálni (75). Másodszorra pedig tudatosan. A tagolása nagyon jó lett, külön részekben szerepelnek a gasztro, wellnes, kaland stb fejezetek, nem pedig (vár)megyénkként szelektált. Habár az összeset nem tervezem megvalósítani, sikerült rövid és hosszú távú célokat is választani. Nyilván még ennél is több felfedezni való van ebben az országban, de inspirációnak tökéletes. Régóta szerettem volna elolvasni, de az ára miatt sohasem esett rá a választásom, most a könyvtár mentett ki.

Alíz_Simon P>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Fantasztikus ez a könyv! A sok már ismert helyszín és program mellett rengeteg olyan ajánlást találtam benne, amiről még csak nem is hallottam… Tudtátok például azt, hogy Székesfehérváron az egyik belvárosi ház kirakatában van egy mesemondó fotel ahová minden este beül valaki, egy civil, és történeteket mond, olvas az éppen arra járó aktuális hallgatóságának? Hát én nem! Viszont zseniálisnak tartom és biztos el fogok menni valamikor meghallgatni, sőt ha lehet, mesélni is fogok :))

Pudlimoly78>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Összességében pozitívan csalódtam a könyvben, de annyira nem bánom, hogy csak könyvtárból vettem ki. A szimpatikus programötleteket és érdekességeket olvasás közben kijegyzeteltem magamnak.

Ami tetszett:
– igényes kivitelezés, szép képek, jó kézbe fogni a könyvet
– változatos programok, amik közül sok interaktív
– vannak köztük kevésbé ismert látnivalók, programlehetőségek is, pl. a lakóhelyemről is olvastam benne olyat, amiről még nem is hallottam korábban
– hogy belföldi úticélokat népszerűsít, mert tényleg annyi csoda van Magyarországon!
– nem Budapestet állította be a világ közepének, ahogy sajnos ezt mostanában sok kirándulásokat ajánló cikk/oldal teszi
– többször kiemelte (ha nem is szó szerint), hogy egy helyet igazán csak a helyiekkel beszélgetve lehet megismerni

Ami nem tetszett:
– sok helyet úgy „reklámoz”, hogy jó képeket lehet lőni a helyszínen – ne már, hogy csak ezért menjünk valahova…
– a szerző kicsit túl modern próbál lenni, ezért néhol hajmeresztő párhuzamokat von, pl. a hollókői locsolkodást az ice bucket challenge élő változataként írta le… értem, hogy jópofa szeretne lenni, de itt legszívesebben felképeltem volna az írót
– olyan dolgokat is ajánl, amiket határozottan nem kéne támogatni, pl. kőrakások építése a természetben
– sok helyen nincs pontosan leírva az adott hely neve, ez azért szerintem alap kellett volna, hogy legyen, hiszen valahogy meg kell találni az adott helyszínt
– némely programok elég mondvacsináltak voltak, meg azért nem kis túlzás olyat állítani, hogy egy csille ritka, szenzációs látvány…
– a nyelvezete alapján olyan, mintha gyerekeknek írták volna, és a programok többsége is inkább kisgyermekes családoknak jó

Egyszer szerintem érdemes átnézni, elolvasgatni, kigyűjteni az embert érdeklő programokat – de ennyi pénzt, amennyiért kapható, szerintem nem ér a tartalma (a nyomdai kivitelezése valószínűleg igen).

padamak>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Tetszett a gyűjtemény. Elképesztően sokféle látnivaló van kishazánkban, azaz Hazánkban!
Tetszett a kategorizálás és sorra bemutatás. Kedvcsináló és jól elképzeltető volt.
A 777-ből 150-et felvettem a saját bakancs- (túra- és utcai cipő-)listámra. Csak győzném végigcaplatni…

Pancsurka>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

Öröm volt kézbe venni ezt a könyvet, és öröm volt olvasni is. Olyan szép! És annyi jó ötlet van benne, amiről még csak nem is hallottam. És annyira kevés, amit már volt szerencsém megnézni, vagy ami szerepelt a terveim között.
Nagyon tetszik, hogy különböző szempontok szerint ajánl, de be kell valljam, én összeírtam magamnak olvasás közben megyénként, hogy mit hol találunk, már van olyan is, aminek utánanéztem, hogy mikor és milyen feltételekkel lehet majd megnézni.

Barbella>!

Kocsis Noémi: Bakancslista – Magyarország 777 lenyűgöző hazai kaland és úti cél

El lehet veszni ebben a könyvben, a puszta lapozgatása is feltöltött, nem beszélve a tervezgetésről.
     Persze a 777 tipp között, az „el sem hiszem, hogy ilyen van”-tól kezdve az „ezt már ismerem”-en át a „mondvacsinált turista csalogató”-ig mindent megtalálni. (Utóbbiból azért kevés van.)
Tényleg minden típusú ember, minden hangulatához ajánl úti célt, mindezt egy gyönyörű kiadásban. És amikor nem mehettem sehova akkor is lelkesítő volt lapozgatni.

Scolar, Budapest, 2020

Barbella>!

„Mennyivel boldogabb a névtelenség, mint a rang és az istenverte társadalmi kötelezettségek. Ezért gondolom, hogy a rám maradt vagyonnak csak úgy adhatok értelmet, ha elvetem. Ha leszek a virágos gróf, a bolond” – mondta annak idején a Jeli Arborétum megalapítója, gróf Ambrózy-Migazzi István.
A neves botanikus főúr még a kanári-szigeteki nászútján is egzotikus virágmagvakat gyűjtött feleségével.

Kapcsolódó szócikkek: arborétum