Beszélgetések ​a Kutyámmal 16 csillagozás

Állati egyszerű megoldások bonyolult emberi problémákra
Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal

A ​kivégzés elől mentett kutya és stroke-túlélő gazdájának különleges kapcsolata mindkettőjük életét alapjaiban változtatja meg. Miután Lord, a gyönyörű kiállású, rengeteg szenvedést megélt német juhászkutya végre valódi otthonra talál, nagyon hamar megtanulja az együttéléshez szükséges feladatokat és szabályokat. Gazdája, miközben lelkesen és következetesen képzi őt, szép fokozatosan felismeri, hogy minden, amit tanítani tud Lordnak, eltörpül azon tanítások mellett, amelyeket kutyája ad át neki. Négylábú társa rendkívüli intelligenciájával és bölcsességével olyan dolgokra mutat rá, amelyek felülemelkednek egón, előítéleteken, belénk nevelt korlátokon és mélyen gyökerező félelmeken.
Őszinte, tiszta tanításainak esszenciája kapott helyet ebben a könyvben rövid, letisztult párbeszédek formájában. Szó esik emberi kapcsolataink legnagyobb kihívásairól, személyes válsághelyzeteink megoldásairól, önmagunk megismeréséről, gyengeségeinkről és lelki terheinkről, de olyan tágabb… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2021
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150134871 · Illusztrálta: Placecz Sára

Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal

Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal Állati egyszerű megoldások bonyolult emberi problémákra

Mindig is tudtam, hogy a kutyák a legnagyobb tanítók. Mióta sajátom van, azóta nap mint nap tapasztalom ezt, és igyekszem ténylegesen tanulni tőle.
Olvastam már pár önsegítő könyvet, de nálam ez mindegyiket felülmúlta. Nincs benne semmi csicsa, semmi túlmagyarázás, a válaszok már-már végtelenül egyszerűek, csak mi emberek hajlamosak vagyunk mindent túlgondolni és túlbonyolítani. :)
Nekem ez most sokat adott, nagy szükségem volt rá. Ajánlom nem csak kutyásoknak, de akinek kutyája van off az még inkább át tudja érezni.

Brigii_Posa>!
Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal

Ajándékba kaptam, és végülis nem lett baklövés, mert én is sokat szemeztem ezzel a könyvvel, szóval összességében örülök, hogy volt lehetőségem elolvasni.

De elég kettős érzéseim vannak.
Egyrészt néhány párbeszédet eléggé szájbarágósnak, erőltetettnek éreztem. És számomra sokkal bensőségesebb lett volna egy kis körítéssel. Például egy-egy pillanat az életükből, hogy mégis miből alakult ki egy adott párbeszéd. Semmi különlegesre nem gondolok itt, csak néhány sorra, ami által az olvasó is kicsit kötődhet a párbeszédek szereplőihez.
Viszont voltak nagyon jó gondolatok, voltak amik megmosolyogtattak, voltak amiken kicsit meghatódtam (néhány alkalommal még a saját kutyusomra is ráismertem :)).

Ahogy az elején írtam, örülök, hogy olvashattam, de talán annak kicsit még jobban örülök, hogy Lord szerető családra lelt, és nagyon sok botban és jutalomfalatban gazdag éveket kívánok nekik. :)

Emília5>!
Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal

Ez egy nagyon különleges könyv. Imádom a kutyákat, együtt is élek többel is hosszú évek óta. Ez a könyv nagyon közel áll hozzám. Bár kézikönyv, nem egyszerre kellett volna végig olvasni, én még is azt tettem. Imádtam minden sorát, minden bölcsességét, minden tanítását. Bárcsak tudnék így élni, így gondolkodni. meg fogom próbálni. Köszönet érte barátomnak, aki felhívta rá a figyelmemet, és persze az írónak.

b3ck>!
Kocsis Gábor: Beszélgetések a Kutyámmal

Helyenként bántóan egyszerű, alkalmanként viszont nagyon mély is tud lenni. Kedves kis kötet.

hofeherke11 P>!

– De az biztosan fáj, hogy kidobtak és magadra hagytak, nem?
– Nem fáj.
– Tényleg?
– Ha nem dobtak volna ki, most nem lehetnék veletek.

13. oldal A MÚLT TERHEIRŐL

hofeherke11 P>!

Vannak azonban olyan találkozások, amelyek átírnak életkörülményeket – és életeket.

hofeherke11 P>!

A legnagyobb köszönetet pedig legnagyobb tanítóm, csodálatos bundás társam, Lord érdemli. Szeretete, bölcsessége és különlegesen tiszta lelke olyan hatással van rám, amit nem tudok szavakkal kifejezni.

hofeherke11 P>!

Hétfő reggel hét óra harminc. Vagy a chipet kapja, vagy a méreginjekciót.