Mit ​kezdjünk egy problémával? 42 csillagozás

Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Mit kezdesz egy problémával?
Különösen egy olyannal, ami követ téged, és sehogy sem akar eltűnni.
Aggódsz miatta? Próbálod figyelmen kívül hagyni? Elmenekülsz előle?

Ez a mese egy makacs problémáról szól, és egy gyerekről, aki sokáig nem tudja, mit kezdjen vele. Minél tovább próbálja elkerülni, a probléma annál nagyobbnak látszik. Ám amikor végre összeszedi a bátorságát, hogy szembenézzen vele, kiderül, hogy az valójában egészen más, mint aminek látszik.

Ez a mese, amely négyéves kortól százéves korig mindenkinek jó szívvel ajánlható, arra inspirál, hogy vedd szemügyre közelebbről a problémádat, hogy rájöhess, miért termett ott, és mi dolgod van vele. Ha jól közeledsz hozzá, átformál téged, és segít felfedezni, mennyire bátor, erős és rátermett is vagy.

Mit kezdesz hát a TE problémáddal?
Most már rajtad áll!

Díjak:
– National Indie Excellence Awards (2017)
– The Christopher Awards (2017)
– Mom's Choice Awards (2016)
– Moonbeam Children's Book Awards (2016)

Kulcslyuk, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155932151 · Fordította: Károlyi Juli · Illusztrálta: Mae Besom

Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Kicsiknek és nagyoknak egyaránt érdemes rászánni azt a 3 percet, amennyi idő alatt végig lehet lapozni és olvasni ezt a könyvecskét.
Olyan örök érvényű témával foglalkozik, ami mindennapos, születésünk kezdetétől része az életünknek ez pedig a: probléma.
Kicsit játékosan fogja meg, megszemélyesíti a problémát, lehúzza róla a rémisztő részeket és hétköznapi, egyszerű módon beszél arról, hogy mit kezdjünk egy problémával, olyan egyszerű nyelven ír amit egészen kicsi gyermek is megérthet.
A rajzok is biztosan tetszeni fognak kicsiknek és nagyoknak. Ez egy színes könyv, minden oldal egy teli rajz kevéske szöveggel. A könyvben szereplő kisfiú arca oldalról-oldalra nagyon kifejezően van megrajzolva, szinte átérezzük az arckifejezéséből áradó érzéseket, a problémájával kapcsolatban.
Szépen végig vezet minket a könyv a probléma növekedésén, elhatalmasodásán és aztán a végén történik valami jó, ami egészen egyszerű nem kell nagy dologra vagy varázslatra gondolni, bárki meg tudja tenni. A színek sötétből világosba, hidegből melegbe fordulnak át és minden jó ha jó a vége, levonhatjuk a tanulságot mi magunk is a saját problémáinkkal kapcsolatban.

Papírra_vetett_gondolataim>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Szerintem szuper jó ez a könyv arra, hogy a legkisebbek is szembe merjenek nézni a problémáikkal, félelmeikkel.

csucsorka IP>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Terápiásabb mesére számítottam, de a gyönyörű allegória a mese felétől demagóg, hurrá pozitív maszlaggá változik, szóval nem, sajnos a jószándék és a lélegzetelállító illusztráció sosem lesz nálam elég ahhoz, hogy 5 csillagot adjak egy szép gyerekkönyvre.

furacs>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Kétszer is végiglapoztam egy ismerősöm példányát. Tetszettek a rajzok is, a felépítése is, meg egyáltalán ez az ötlet és a kivitelezés. Az ismerősöm 8 éves gyermeke folyamatosan ezt a mesét szeretné hallani, amióta megkapta a kötetet.

Honey_Fly P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Elég súlyos könyv. Leírja, hogyan telepszik rá és hatalmasodik el az emberen, jelen esetben egy gyereken egy probléma. Az illusztrációk is nagyon darkosak, a könyv háromnegyede iszonyú nyomasztó. Mint amilyen egy probléma tud lenni… De a végén kapunk feloldozást, pozitív példát. spoiler

Mariann_Czenema P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Fülszöveg itt is majdhogynem több szószámot tesz ki, mint maga a történet; újfent az illusztráció varázslatossága bűvölt el. Csak pár színt használva, mágikus lett az eredmény.

Szyszyyy IP>!

Hát nem tudom…
Lehet, hogy nagyon komoly a témája… Deeee…
Nekem nagyon tetszett. :D
Sőt szívesen olvasnám egyszer majd a saját gyermekeimnek is.

Lovebooks>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Rendkívüli könyv a problémához való hozzáállásról, probléma megoldásról. Szinte simogatták a szívemet a szavak, ahogy haladtam előre történetben.

kriszmanesz P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

imádtam. ugyanúgy elvarázsolt, mint az ötletes kötet. nagyszerű történet, mondanivaló és illusztráció!

pannik>!

Lehet, hogy nagyobbnak és ijesztőbbnek látom a problémámat, mint amilyen valójában.
Végtére is, eddig még le sem nyelt és rám sem támadt.

brena>!

Minden probléma magában rejti valami jónak a lehetőségét.
Csak meg kell keresni.

pannik>!

Magam sem tudom, hogyan történt, de egy szép napon támadt egy problémám. Nem én kértem, nem én akartam. Egy csöppet se örültem neki, de ettől még ott volt.

pannik>!

A problémám egy lehetőséget rejtett magában!
Egy lehetőséget, hogy tanuljak valamint,
és fejlődjek. Hogy bátor legyek.
Hogy tegyek valamit.