Mit ​kezdjünk egy problémával? 30 csillagozás

Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Mit kezdesz egy problémával?
Különösen egy olyannal, ami követ téged, és sehogy sem akar eltűnni.
Aggódsz miatta? Próbálod figyelmen kívül hagyni? Elmenekülsz előle?

Ez a mese egy makacs problémáról szól, és egy gyerekről, aki sokáig nem tudja, mit kezdjen vele. Minél tovább próbálja elkerülni, a probléma annál nagyobbnak látszik. Ám amikor végre összeszedi a bátorságát, hogy szembenézzen vele, kiderül, hogy az valójában egészen más, mint aminek látszik.

Ez a mese, amely négyéves kortól százéves korig mindenkinek jó szívvel ajánlható, arra inspirál, hogy vedd szemügyre közelebbről a problémádat, hogy rájöhess, miért termett ott, és mi dolgod van vele. Ha jól közeledsz hozzá, átformál téged, és segít felfedezni, mennyire bátor, erős és rátermett is vagy.

Mit kezdesz hát a TE problémáddal?
Most már rajtad áll!

Díjak:
– National Indie Excellence Awards (2017)
– The Christopher Awards (2017)
– Mom's Choice Awards (2016)
– Moonbeam Children's Book Awards (2016)

Kulcslyuk, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155932151 · Fordította: Károlyi Juli · Illusztrálta: Mae Besom

Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Kicsiknek és nagyoknak egyaránt érdemes rászánni azt a 3 percet, amennyi idő alatt végig lehet lapozni és olvasni ezt a könyvecskét.
Olyan örök érvényű témával foglalkozik, ami mindennapos, születésünk kezdetétől része az életünknek ez pedig a: probléma.
Kicsit játékosan fogja meg, megszemélyesíti a problémát, lehúzza róla a rémisztő részeket és hétköznapi, egyszerű módon beszél arról, hogy mit kezdjünk egy problémával, olyan egyszerű nyelven ír amit egészen kicsi gyermek is megérthet.
A rajzok is biztosan tetszeni fognak kicsiknek és nagyoknak. Ez egy színes könyv, minden oldal egy teli rajz kevéske szöveggel. A könyvben szereplő kisfiú arca oldalról-oldalra nagyon kifejezően van megrajzolva, szinte átérezzük az arckifejezéséből áradó érzéseket, a problémájával kapcsolatban.
Szépen végig vezet minket a könyv a probléma növekedésén, elhatalmasodásán és aztán a végén történik valami jó, ami egészen egyszerű nem kell nagy dologra vagy varázslatra gondolni, bárki meg tudja tenni. A színek sötétből világosba, hidegből melegbe fordulnak át és minden jó ha jó a vége, levonhatjuk a tanulságot mi magunk is a saját problémáinkkal kapcsolatban.

Papírra_vetett_gondolataim>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Szerintem szuper jó ez a könyv arra, hogy a legkisebbek is szembe merjenek nézni a problémáikkal, félelmeikkel.

furacs>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Kétszer is végiglapoztam egy ismerősöm példányát. Tetszettek a rajzok is, a felépítése is, meg egyáltalán ez az ötlet és a kivitelezés. Az ismerősöm 8 éves gyermeke folyamatosan ezt a mesét szeretné hallani, amióta megkapta a kötetet.

Honey_Fly P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Elég súlyos könyv. Leírja, hogyan telepszik rá és hatalmasodik el az emberen, jelen esetben egy gyereken egy probléma. Az illusztrációk is nagyon darkosak, a könyv háromnegyede iszonyú nyomasztó. Mint amilyen egy probléma tud lenni… De a végén kapunk feloldozást, pozitív példát. spoiler

Szyszyyy IP>!

Hát nem tudom…
Lehet, hogy nagyon komoly a témája… Deeee…
Nekem nagyon tetszett. :D
Sőt szívesen olvasnám egyszer majd a saját gyermekeimnek is.

Lovebooks>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Rendkívüli könyv a problémához való hozzáállásról, probléma megoldásról. Szinte simogatták a szívemet a szavak, ahogy haladtam előre történetben.

kriszmanesz P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

imádtam. ugyanúgy elvarázsolt, mint az ötletes kötet. nagyszerű történet, mondanivaló és illusztráció!

Lhachtalion>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Egy csodálatos könyv egy olyan egyszerű üzenettel, amit sokszor elfelejtünk.

berta_arpad>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy problémával?

Bár ezzel kevesebb problémám van, mint az ötletes kötettel, de mégis üresnek és rövidnek érzem. Fontos mondanivalója van, de ettől még nem elég érdekes, sőt egyenesen közhelyes és még abban is gyengének éreztem, hogy egy gyerek számára meseként működjön. Motivációs kiadvány.

pannik>!

Lehet, hogy nagyobbnak és ijesztőbbnek látom a problémámat, mint amilyen valójában.
Végtére is, eddig még le sem nyelt és rám sem támadt.

brena P>!

Minden probléma magában rejti valami jónak a lehetőségét.
Csak meg kell keresni.

pannik>!

Magam sem tudom, hogyan történt, de egy szép napon támadt egy problémám. Nem én kértem, nem én akartam. Egy csöppet se örültem neki, de ettől még ott volt.

pannik>!

A problémám egy lehetőséget rejtett magában!
Egy lehetőséget, hogy tanuljak valamint,
és fejlődjek. Hogy bátor legyek.
Hogy tegyek valamit.