Mit ​kezdjünk egy ötlettel? 44 csillagozás

Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Mit kezdesz egy ötlettel?
Különösen egy olyannal, ami különös vagy merész, sőt, talán egy kicsit vad.

Megpróbálod elrejteni? Elfelejteni?
Úgy teszel, mintha nem is a tiéd lenne?

Ez a mese egy remek ötletről szól, és egy gyerekről, aki ezt az ötletet megvalósítja.
Ahogy nő az önbizalma, úgy nő maga az ötlet is. Aztán egy napon valami lenyűgöző dolog történik.

Ez a mese négyéves kortól százéves korig mindenkinek jó szívvel ajánlható, akinek valaha volt már olyan ötlete, amely túl nagynak, túl különösnek vagy túl bonyolultnak tűnt.
Arra inspirál, hogy bánj jól az ötleteddel, adj neki teret, hogy növekedjen, aztán csak figyeld meg, mi történik.

Minden, amit magad körül látsz, valaha egy ötlet volt.

Mit kezdesz hát a TE ötleteddel?
Most már rajtad áll!

Díjak:

– Independent Publishers Award
– Washington State Book Award
– Moonbeam Children's Book Award

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Kulcslyuk, Budapest, 2019
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155932144 · Fordította: Károlyi Juli · Illusztrálta: Mae Besom

Mesemondó IP>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Gyönyörű szép, nézegetős olvasmány. Kicsit olyan mintha Miyazaki készített volna Pixar rövidfilmet.

csucsorka IP>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Féltem, hogy az első Yamada-olvasmányom után ez is csak egy látványos, de üres lózung lesz. Szerencsére nem így történt, ennek a könyvnek tényleg sikerült a szívem közepébe férkőznie, gyönyörűen ábrázolja egy ötlet születését és azt is, hogy miért fontos ragaszkodni hozzá.
Azt hiszem, nekem leginkább az árnyalatok hiányoznak Yamada könyveiből. Igenis vannak kudarcok – amivel nagyon fontos lenne megbarátkozni –, és olyan jó lenne, ha a “bármire képes vagy és minden ötlet megváltoztatja a világot” mentalitás helyett a középszerűséget, az önmagukért vagy önmagunkért létrejövő dolgokat is értékelnénk. Ez sajnos itt is elmaradt, megint csodálatosan hétköznapiból az egekben kötöttünk ki, nem vagyok benne biztos, hogy ez a jó irány – és mindezt egy elég lelkes, szenvedélyes emberként írom, aki természetesen szeretné, ha a gyermeke majd hinne magában és az ötleteiben.

Mariann_Czenema P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Kicsit bajban vagyok a szöveggel, mert szerintem meglehetősen sok benne az átvitt értelem, ezért nem hinném, hogy iskolás kor /nagycsoportos ovis előtt működne a kötet – holott ugyebár a formátum képeskönyv.
De még mindig annyira szívfájdítóan szép ez a kötet, teljesen jól illusztrálja, hogy milyen élmény kreatívnak lenni, egy ötleten „kotlani”, dédelgetni :))

Kriszta I>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Nagyon szép könyv! A történet is, meg az illusztrációk is. A gyerekeimnek nagyon tetszett az „ötlet” képi ábrázolása, aranyosnak találták. Azt gondolom, az egész mese jól van felépítve, és ha a gyerekeknek majd támad egy ötletük, talán eszükbe jut ez a kis mese, és hogy hogyan bánjanak az ötlettel. (Bár be kell valljam, az enyémek nem szégyenlősek ilyen téren, és meglehetősen tettrekészek is :D)

Szyszyyy I>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Ez is nagyon aranyos volt és tanulságos. :)
Nekem mindkét történt tetszett.

Lovebooks>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Érdemes hallgatnunk az ösztöneinkre, kitartani az ötleteink mellett. Ezt bizonyítja ez a könyv is, ami meseszerű történeten keresztül adja át az ötleteink jelentőségét.

kriszmanesz P>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

imádtam. a történetet, a mondanivalót, az illusztrációt!

Potyondi_Timi>!
Kobi Yamada: Mit kezdjünk egy ötlettel?

Nagyon kedves történet szép illusztrációval. Ahogy az ötlet egyre nő, úgy válnak a lapok is egyre színesebbé :)