Fényképek ​/ Photographs 2 csillagozás

Klösz György: Fényképek / Photographs

Klösz ​Györgyről, elsősorban a Corvina Kiadó gondozásában először 1979-ben megjelent, és azóta több kiadást megért Budapest Anno… című kötet alapján mind a nagyközönség, mind a magyar fotókutatás úgy tudta és tudja, hogy Budapest fényképésze volt. Emellett ismertek voltak vidéki kastélyfelvételei, és a közelmúltban napvilágot látott számos, a millenniumi kiállítás alkalmával készült fényképe is.Mintegy 4000 különböző Klösz-felvételből kellett kiválasztani azt a 188-at, amelyeket ebben a kétnyelvű, angol-magyar, albumban bemutatunk. Érdekes feladat volt. A Klösz-pálya sokoldalúságát jelzik a valamennyi időszakból és valamennyi nagy képsorozatból válogatott képek. Arra törekedtem, hogy a képsorozatok nagyságrendjét is tükrözze a válogatás. Budapestről készült a legtöbb Klösz-felvétel, de ezen belül vannak például a villamosokról készült felvételek is, amelyek egyszerre két témát ölelnek fel. Szerettem volna olyan képeket megmutatni, amelyek bámulatba ejtik az olvasót. Szerettem volna… (tovább)

PolgART, Budapest, 2002

Lugosi Lugo László: Klösz György, 1844–1913
Tomas Opitz – Üveges Krisztina (szerk.): Fényképezte Zsigmond Vilmos / Photographed by Vilmos Zsigmond
F. Dózsa Katalin – Vér Eszter Virág: Erzsébet királyné mítosza / Der Mythos der Königin Elisabeth / The Myth of Queen Elisabeth
Pataki Ferenc – Szuromi Pál: A teljesedés évgyűrűi
Csalog Zsolt: M. Lajos, 42 éves / Lajos M., aged 42
Bahget Iskander: Egy marék világ / A handful of world / حفنة من عالم
Gaál Zoltán: 1 év, 50 pillanat – Válogatás
Borbély Béla – Siklósi Gyula: Királyaink emléke / In Memory of Our Kings
Vida Péter: Magyarország képekben / Hungary in Pictures / Ungarn in Bildern
Bächer Iván – Kőrösi Zoltán – Podmaniczky Szilárd: Vasúti műemlékeink / Our Railway Monuments