Sárkányfi (Ólomerdő 2,5.) 14 csillagozás

Kleinheincz Csilla: Sárkányfi

Rabonbán, akinek az anyja sárkány volt. Rabonbán, a szív nélküli, elátkozott férfi, akinek a sorsa összefonódott a félig tündér, félig ember Emeséével. De ki volt ő, mielőtt elveszítette a szívét? A Sárkányfi című kisregény Rabonbán ifjúkorába vezeti el az olvasót, amikor a történet fonala épp csak elkezdett letekeredni…

Eredeti megjelenés éve: 2020

GABO, Budapest, 2020

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Ólomerdő 2,5

Nagyon aranyos kisregény volt, tetszett.
Szerettem nagyon az eddigi részeket és nagyon örülök, hogy Robonbán gyermekéveit is sikerült megismerni, azt hogy mitől vált olyanná, amilyen lett.
Alig várom a következő rész mit tartogat számomra.

K_A_Hikari>!
Kleinheincz Csilla: Sárkányfi

Az Üveghegy olvasása közben/után rettentően hiányoltam Rabonbánt. Cserébe viszont, úristen, de imádtam ezt olvasni *-*
Eddig is kedveltem a karaktert, ez most hatványozottan igaz!
Nagy-nagy köszönet ezért a kisregényért <3

AranyCsillag>!
Kleinheincz Csilla: Sárkányfi

Már régóta szemezek az Írónő sorozatával, de eddig nem kezdtem el. Mivel azt írta ez különálló történetként is olvasható, így muszáj volt lecsapnom a lehetőségre! :)
Az elején kicsit nehezen rázódtam bele a stílusba, mert teljesen eltér mindattól, amiket eddig olvastam. Meseszerű, de mégis olyan komoly. Nem való még gyereknek (szerintem), ugyanakkor vannak benne olyan elemek, ami miatt mégis. Ez az elején nem annyira tetszett.
Igaz, nem hosszú történet, de ahogy haladtam előre, egyre jobban sikerült belemerülni – talán megszoktam a stílust, vagy csak érdekelt mi fog történni, nem tudom. Szegény Rabonbánnal minden rossz megtörténik, ami csak történhet, annyira elszomorított a sorsa, hogy néha azért elhagyta a számat egy „neee”, miközben olvastam. :D
Kedvenc szereplőm nem volt, Rabonbánt sem kedveltem meg, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen szerepe van a fő részekben, úgyhogy be is szereztem az első két részt Gabo akciójában. :)

winrudi>!
Kleinheincz Csilla: Sárkányfi

Évek óta látókörömben mozog az Ólomerdő sorozat, de eddig még mindig úgy alakult, hogy nem olvastam el. Kapva kaptam az alkalmon, amikor a koronavírus-őrület sűrűjében ingyenesen elérhetővé vált ez a történet e-könyv formájában. Eleinte nagyon nem találtuk egymást, mármint én és a könyv világa, aminek okában nem is vagyok egészen biztos. Később aztán, a történet második fele már sokkal nagyobb sikerrel szippantott magába.

Ólomerdő sorozat · Összehasonlítás