Klaus Scheler (szerk.)

Egészségesen ​felnőni a digitális médiaeszközök korában 3 csillagozás

Útmutató szülőknek és mindazoknak, akik gyerekekkel és fiatalokkal foglalkoznak
Klaus Scheler (szerk.): Egészségesen felnőni a digitális médiaeszközök korában

„Az az ötgyerekes észak-rajna-vesztfáliai pedagógus család jut eszembe, melyhez hivatalos voltam vasárnapi ebédre a nyolcvanas évek végén. Ebéd közben megszólalt a másik szobában a telefon, jól hallatszott, az ajtó is nyitva volt. Hosszan csöngött, senki nem állt fel az asztaltól. Aztán újra csöngött és újra. Még az ajtót sem csukták be. – Nem veszitek fel? – kérdeztem idegesen, magyar módra. – Ebédelünk! – volt a válasz – És beszélgetünk… Ez vonalas telefon volt, akkor még nem voltak kütyük…”
Vekerdy Tamás

152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150061849 · Fordította: Monori Dóra, Ember Zsófia

Wish>!
Klaus Scheler (szerk.): Egészségesen felnőni a digitális médiaeszközök korában

Klaus Scheler (szerk.): Egészségesen felnőni a digitális médiaeszközök korában Útmutató szülőknek és mindazoknak, akik gyerekekkel és fiatalokkal foglalkoznak

Szerintem minden gyerekes szülőnek érdemes elolvasnia ezt a könyvet. Nem dogmatizál, nem tilt, hanem felsorolja kutatásokkal alátámasztatva, hogy milyen korban mit okoz a médiahasználat, és mit nyerhetünk, ha valahogy megoldjuk és nincs média a gyerekeknek.. Azt is leírja, hogy melyik korban mi számít soknak, mi mértéknek, ajánlásokat ad a hogyanra is. Megfogalmaz ugyan mindenhez ajánlásokat, de ránk bízza a döntést.
Ajánlom a linkekhez feltett videót is.

Dóra_Egyházi>!
Klaus Scheler (szerk.): Egészségesen felnőni a digitális médiaeszközök korában

Tömör, lényegretörő, nincsenek benne felesleges adatok. Minden indoklás kutatással alátámasztva. Nagyon hasznos olvasmány családoknak, ifjúsággal foglalkozó szakembereknek egyaránt. Kötelező olvasmány minden szülőnek, jövendőbeli szülőnek. A gyakorlatban is jól hasznosítható tippeket ad. Egyszerű és világos, mit kell tenni: határozott lépéseket tenni, határozott szabályokat, határozott kereteket szabni.