Az ​elveszett gyémánt titokzatos esete (Tim mesterdetektív és társa 1.) 4 csillagozás

Klaus Hagerup – Hilde Hagerup: Az elveszett gyémánt titokzatos esete

Tim nem zseni. Ő legalábbis ezt állítja magáról. Csak min­dent észrevesz és kiszagol, hogy aztán levonja a megfelelő következtetéseket. Mindenkinél okosabb, és nem fél az eszét használni. Nővére, Jenny csodálja és óvja az öccsét, ha pedig a közös nyomozás során gyorsaságra és erőre van szükség – mond­juk el kell kapni egy veszélyes bűnözőt –, rá biztosan lehet számítani. A rövid fejezetek, nagy betűk, izgalmas cselekmény és a szimpatikus főhősök ideális első önálló olvasmánnyá teszik a könyvet.

Pagony, Budapest, 2014
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441745 · Illusztrálta: Ella K. Okstad

meseanyu MP
Klaus Hagerup – Hilde Hagerup: Az elveszett gyémánt titokzatos esete

Szerintem ez egy nagyon korrekt, jó hangulatú kis krimi kezdő olvasóknak. Jó nagyok a betűk, rövidek a fejezetek, helyesek a rajzok, és izgalmas, magával ragadó a történet.

Chöpp P
Klaus Hagerup – Hilde Hagerup: Az elveszett gyémánt titokzatos esete

Azért pontoztam le ennyire, mert nem volt olyan könnyű és frissítő olvasmány, mint gondoltam. Nehezen követhető és kissé „száraz” volt nekünk. Miután elolvastam, Juditka semmit sem fűzött hozzá Ez mindig azt jelenti, hogy nem nyerte el a tetszését. Én is el tudtam volna képzelni élvezetesebben megírva.

eperlany
Klaus Hagerup – Hilde Hagerup: Az elveszett gyémánt titokzatos esete

Döcögösen olvastuk.. Kétszer futottunk neki, a gyermeknek hallgatni, nekem olvasni volt unalmas. A végére egész jó lett. Krimi akar lenni, megoldással a végén, mint egy Agatha Christie, talán pont ezért „szájbarágós”, pedig nem rossz történet.

Tim mesterdetektív és társa sorozat · Összehasonlítás