Még ​agyatlanabb algebra 7 csillagozás

Kjartan Poskitt: Még agyatlanabb algebra

Először csak ásítoztál a matekórákon.
Aztán az Agyatlan Algebrából észbontóan érdekes dolgokat tudtál meg. Hurrá!
Most pedig itt van a Még Agyatlanabb Algebra! Ne tedd le a könyvet akkor sem, ha kimaradtál a kezdeti agyatlanságokból. Garantált a jó szórakozás, és a fárasztó egyenletek, unalmas összegek hiánya!

Igen, Egyujjú Jimmy és a banda többi tagja visszatér, hogy bemutassa, milyen katasztrofálisan végzetes lehet a matematika. Kiderül, hogyan szabadulhatsz meg Pokoli Professzor karmaiból, megismerheted a háborgó Kriksz Kraksz tanár urat, és megmentheted a Földet az ördögi Gollarkok támadásától – mindezt a matematika segítségével!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudástár Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2001
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636275653 · Fordította: Nagyfejeő Rita · Illusztrálta: Philip Reeve

Sceurpien I>!
Kjartan Poskitt: Még agyatlanabb algebra

A két algebrás kötet szerintem kötelező lehetne azoknak, akik kitartanak még 5.-6. osztályban is amellett, hogy ők nem értik a matekot. Csak jól el kell magyarázni. Aki nem érti ezt a matematikát, az nem tudna olvasni sem, se pedig megtanulni az országok fővárosát. Aki nem érti, azt rosszul tanították, vagy nem is akarta érteni.
Ez a könyv alapvetően a 8-14 éves korosztálynak íródott, és szerintem amellett, hogy élvezetes és érdekes olvasmány, elég érdekes megközelítéseket alkalmaz ahhoz, hogy egy-egy gondolat megmaradjon a kis elmékben.