Egyetemes ​állam- és jogtörténet – Ókor, feudális kor 4 csillagozás

Kisteleki Károly – Lővétei István – Nagyné Szegvári Katalin – Rácz Lajos – Schweitzer Gábor – Tóth Ádám: Egyetemes állam- és jogtörténet – Ókor, feudális kor

Az egyetemes állam- és jogtörténet stúdiumának újszerű anyagát tartalmazza a tankönyv. Elsősorban azon állam- és jogfejlődési eredményeket mutatja be, amelyek döntően befolyásolták az európai jogi kultúra alakulását, ezért a Közel-Keletről, Mezopotámiából indítja vizsgálódását és az európai abszolutizmusnál fejezi be. A szerzők bizonyos vonatkozásokban megkísérlik megújítani a tárgy oktatását.

HVG-ORAC, Budapest, 1998
308 oldal · ISBN: 963821399x

Black_Venus>!

Nagyon érdekes téma, de rettentő rosszul szerkesztett könyv, tele elütéssel és helyesírási hibával. A HVG Kiadótól többet várna az ember. Majdnem levelet írtam nekik (anno).

Földi András – Hamza Gábor: A római jog története és institúciói
Rácz István: Parasztok, hajdúk, cívisek
Gergely András (szerk.): Magyarország története a 19. században
Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben
Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században
Fischer Ferenc: A megosztott világ
Madarász Tiborné – Pólos László – Ruzsa Imre: A logika elemei
Pokol Béla: Középkori és újkori jogtudomány
Horváth Pál – Kajtár István – Nagy Lászlóné – Révész T. Mihály – Stipta István – Zlinszky János: Általános jogtörténet I.
Bódiné Beliznai Kinga – Gosztonyi Gergely – Horváth Attila – Képes György – Mezey Barna – Völgyesi Levente: Magyar Alkotmány- és közigazgatás-történet a polgári korban