Amiről ​a puszta mesél 8 csillagozás

Kiss Tamás: Amiről a puszta mesél

Milyen érdekes múltja van a világhírű magyar pusztának, a Hortobágynak! Valaha virágzó falvak sokasodtak rajta, azután felégette a török, legelő sarjadt a szántóföldek helyén, és pásztorok, pákászok, betyárok birodalma lett a végtelen síkság. Kiss Tamás debreceni költő szép képeskönyvéből nemcsak romantikus múltat, a puszta mai életét, különleges növény- és állatvilágát ismerjük meg, hanem képet kapunk első nemzeti parkunk biztató jövőjéről is.

Eredeti megjelenés éve: 1977

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1980
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631120376 · Illusztrálta: Berki Viola
Móra, Budapest, 1977
32 oldal · ISBN: 9631105008 · Illusztrálta: Berki Viola

Gáborr_Nagy>!
Kiss Tamás: Amiről a puszta mesél

Sok érdekességet tartalmazó könyv. Növények, állatok, történelem, néprajz, sok minden előjön a puszta kapcsán. Talán túl sok szakkifejezést tartalmaz, és a képek eléggé torznak tűnnek. Számomra egy kicsit túl sokat mesél a különböző madár és halfogó csapdákról, még rajzok is mutatnak vergődő madarakat. A tökbe bújt kacsafogó ember ötlete viszont zseniális!

Zeana>!
Kiss Tamás: Amiről a puszta mesél

Először azt gondoltam, hogy ez a könyv gyerekeknek szól. Hát nem! Kiss Tamás remekül érzékelteti azt a hangulatot, amit a magyar puszta látványa ad a kedvelőinek. Érzékletes, finom, kedves a hangvétel és elrepít oda, ahova vágyódik az olvasó, Hortra és Bágyegyházára, azaz Hortobágyra :) Berki Viola rajzai lenyűgözőek, tényleg igazán nagyon szép könyv.

MissFortune>!

Tiszafürednél leszáll a batárról, előrefut, hogy ne zavarja a keréknyikorgás : mintha Tündérország kapuján lépett volna át.

Kapcsolódó szócikkek: Tiszafüred
Zeana>!

…Hát az igaz, hogy a réti embernek kasza, kapa nem töri fel a tenyerét, és templomi harangszó helyett szívesebben hallgat a vadak, madarak szavára.

Kapcsolódó szócikkek: kapa · kasza