Dekiru ​1 3 csillagozás

Japán nyelvkönyv kezdőknek / できる 1
Kiss Sándorné – Sato Noriko – Székács Anna: Dekiru 1

A „Dekiru” az első olyan magyarországi japán tankönyv, amely japán és magyar anyanyelvű tanárok közös munkájával jött létre, és több évtizedes hiányt pótol.
A nyelvkönyv középiskolásoknak, kezdő egyetemistáknak, nyelvtanfolyami hallgatóknak készült, de az önállóan tanulók is eredményesen használhatják. A szereplők nyelvezete megfelel a társalgási köznyelvnek.
A tankönyv három fő részből áll: törzsanyagból, nyelvtanból és függelékből. A könyvben minden 4. leckét olyan oldalpár követ, amely a japánkultúrát hivatott bemutatni. A szó- és kifejezésanyag külön füzetben található. A CD melléklet szintén a tankönyv része.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2011
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631964424

Ember_Györgyi
Kiss Sándorné – Sato Noriko – Székács Anna: Dekiru 1

Kiss Sándorné – Sato Noriko – Székács Anna: Dekiru 1 Japán nyelvkönyv kezdőknek / できる 1

Biztosan jó könyv, de önállóan egyáltalán nem használható. Megrendeltem, ma jött meg, nagy lelkesen neki is kezdtem, de már az első leckénél elakadtam. A párbeszédek tele vannak olyan szavakkal, amik a szószedetben nincsenek benne, fordítás sehol, állítólag ebben a leckében tanítja meg a hiraganák és katakanák írását, külön munkafüzetről nem tudok, a könyvben pedig egyetlen árva gyakorlat nincsen az írás begyakorlására, sőt meg sem mutatja, hogyan kell leírni a jeleket.