Ne ​félj, apa! 23 csillagozás

Nagy kislánykönyv
Kiss Ottó: Ne félj, apa!

A ruhásszekrény tartalma, a porhó, vagy a szánkózás éppúgy varázslatos jelenség egy gyermek szemében, mint az öregedés és az elmúlás. A rácsodálkozás naivitásából sok szépség és humor fakad. Kiss Ottó legújabb gyerekversei egyszerű, hétköznapi megfigyeléseken alapulnak, főhőse lassan cseperedik, és a világ egyre szélesebbre tágul körülötte. Apa, Anya és a nagyszülők, a játékok, a természet, az élet és a halál is belefér ebbe a táguló világba.

"Amióta megszülettem, eléggé megváltoztam. De nemcsak én, apa is. Szegény nem tudja, hol lakik bennünk az álom, nem tudja, hová lesz a szivárvány a tócsa tetejéről, hogy porhóból nem lehet hóembert gyúrni, és nem tudja, milyen finom a habcsókos lecsó.
Ne félj, apa! Ezek csak versek. Pont olyanok, mint a mesék."

„Mindenki gyűjt valamit.
Én például sebeket gyűjtök a térdemen.
Már elég sok van.”

Eredeti megjelenés éve: 2016

Móra, Budapest, 2016
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634153085 · Illusztrálta: Kismarty-Lechner Zita

Zsófi_és_Bea P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

A szerző vadonatúj könyve egy teljesen más vonalat képvisel, mint a fentiek. Ez egy apa írása kislánya mondásairól, olyanokról, amelyeket mindannyian őrzünk a gyermekeinkről, amolyan gyerekszáj-féle történetek. Nosztalgiáztam egy kicsit általa és előszedtem a saját füzeteinket újraolvasásra. Kellemes, aranyos olvasmány volt, az illusztrációja és a színvilága tetszetős.

ziara P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Három könyvtárban elolvasott gyerekkönyv közül egy szupert is sikerült kikapnom. Mi, a kislányommal, nem nagyon olvastunk verseket, inkább meséltünk és énekeltünk, eddig, mostanában elkezdték érdekelni a versek, néha magától is kitalál egyet-egyet, és ez a kötet tökéletesen jó lesz majd, ha a kezébe akarok adni valamit. Bár nem azok a rímekkel teli gyereknek szóló versek, amiket kántálva lehet mondani, hanem inkább életfilozófia, életbölcsességek, sokszor két-három sorban. Nagyon megható, a versekből kirajzolódó apa-lánya kapcsolat. És hát a kivitelezés, a rajzok! Olyan szép könyv, hogy jól esik kézbe venni!!!

meseanyu MP

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Nem mondom, hogy zseniális, de kifejezetten kellemes, aranyos. Kedves, szellemes kis szösszenetek, nekem szórakoztató volt. Az illusztrációk meg szintén helyesek, az egész könyv nagyon ízléses.

ppeva P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Tegnap séta közben bekukkantottunk Jancsival és az anyukájával a kerületi könyvtárukba. Ez volt Jancsi első könyvtárlátogatása, hat hónaposan. :)
Hát persze, hogy a lányommal rávetettük magunkat a gyerekkönyvekre. Gyorsan ki is kölcsönzött néhányat, köztük ezt is.
Ezt a könyvet én emeltem le a polcról, mert még jól emlékeztem a Csillagszemű Márió-ra, amit annyira szerettem. Beleolvastunk, és nagyon tetszett mind a kettőnknek. A lányom megnézte, hátha van ilyen kisfiúkönyvben is, de nem volt. Így hát ezt vittük haza.
Miközben néztük a foci vb-t*, közösen kiolvastuk a könyvet, egymás kezébe nyomva a kötetet, ha találtunk valami nagyon aranyosat. És találtunk, oldalról oldalra vándorolt a könyv ide-oda.

https://moly.hu/idezetek/703026 – náluk még szerencsére nem marad el a foci-vb, a Forma-1 se :) – sőt, apuka alig várja, hogy végre együtt nézhessék!

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Kedves, „gyermeki” megállapítások, nagy – egyszerű igazságok szólnak e verseskötetből. Többségük belopja az olvasó szívébe magát :) Az Apa-szeretet sugárzik soraiból.

Futóhomok P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Kiss Ottó 2016-os friss megjelenéseivel válságba sodorta az eddig harmonikusnak mondható viszonyunkat. Kezdve ezzel , ami a belső borító apróbetűs szövege szerint korábbi regény (A terepasztal lovagjai 2007) egyik fejezetének eredeti változata, így eleve kissé az „üzleti átverés kategória”. A Ne félj, Apa! becsülnivaló rajongásból született verseit semmicske élmény volt olvasnom. A helyes illusztrációkat újra megnézegetve jöttem rá, miért is: Kismarty-Lechner Zitának van egy remek rajza, már-már portréja a szerzőről (73. oldal), szóval ez az apa-lánya szerelem Kiss Ottóé és a belőle írt versek is inkább családi emlékfélék, legendáriumba való lenyomatocskák, amik engem, kívülállót nem igazán tudtak megmozdítani.

Honey_Fly P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Ha nem lennék egy 3,5 éves kislány anyukája biztosan nem adnék ennyi csillagot. De az vagyok. Rólunk, nekünk szól ez a könyv. Nagyon aranyos, gyermekien őszinte és bölcs. Az illusztrációk szépek, kedvesek. Szeretem ha egy könyvet mosolyogva olvasok és ez pont ilyen volt.

Szávitrí SP

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Hát én ezt nagyon imádtam! Igazi gyerekszájak, némelyik egyszerűen csak aranyos, némelyik nagyon bölcs meglátás. Az illusztrációk is illenek hozzá. Szép, színes, de nem túl harsány. (Belül nem ennyire rózsaszín, mint a borító. :))

Hintafa P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Aranyos versikék a gyerekkorról, és az Apa-korról Apakórról. Az illusztrációk stílusosak és nagyon tetszettek.

Juci P

Kiss Ottó: Ne félj, apa! Nagy kislánykönyv

Inkább gyerekszájgyűjtemény ez már, mint verseskötet, de jól szórakoztunk rajta. Apa-lánya olvasmánynak vettem ki a könyvtárból, de végül az egész család hallgatta, és végre nem nekem kellett felolvasnom :) Egyik-másik szövegben igazán magunkra ismertünk. Kismarty-Lechner Zita rajzai jól passzolnak a kötethez, aranyosan, ízlésesen kislányos az egész.

stippistop SMP

ELMARADT A FOCIVÉBÉ

Elmaradt a focivébé,
mondta apa,
és olimpiát sem közvetítenek,
mióta a kislány megszületett,
a forma egy is teljesen leállt,
nem tudni, mi van,
a műsorpolitika nulla,
csak rajzfilmeket adnak.

ÉLET

Jó, hogy van élet.
Különben mit csinálnánk egész nap?

A PUHASÁGRÓL

A puhaság gyógyít.
És az ölelés is.

SAPKA

Ha apa adja fel a sapkámat,
sosem sikerül neki:
mindig a szemembe húzza,
és ezen állandóan nevetünk.

Szeretném,
ha egész életemben
apa adná fel a sapkámat.

stippistop SMP

UGYE, APA?

Ugye, apa,
én sokkal érdekesebb vagyok,
mint ez a majom meg ez a sirály
meg ez a delfin meg ez a bagoly,
mert ezek csak akkor tudnak beszélni,
ha megnyomjuk a hasukat,
de nekem meg sem kell nyomni a hasam,
akkor is tudok folyamatosan beszélni,
mint most is, látod,

úgy fogok lobogni,
mint a hajam!

Kapcsolódó szócikkek: szerelem

AGY

Mindent az agyunk irányít.
Csak minket nem.

szétjavítja a legót.

Kapcsolódó szócikkek: apa

FECSKÉK

Apa szerint nyár végén
összegyűlnek a fecskék a villanydrótokon,
hogy elrepüljenek melegebb égtájak felé.

Hideg a drót.