A ​mentes sütiskönyv 1 csillagozás

Kiss Mona: A mentes sütiskönyv

Honnan ​is jött A mentes sütis könyv ötlete? Írhatnám, hogy már rég megszületett bennem. Hisz minden könyvem témája ott lapul a fejemben, majd egyszer csak eljön a megvalósítás ideje. Amikor több, mint 9 éve diagnosztizálták nálam a cöliákiát – majd a többi allergiám –, már akkor elkezdtem a különböző alternatív lisztekkel kísérletezni. Kevertem-kavartam, hihetetlen miket tudtam készíteni! Majd elkezdtem tényleg igazán finom ételeket készíteni kész lisztkeverékmentesen, és azt vettem észre, hogy a közösségi média felületeimen megosztva, nagy sikerük volt. Van, aki a kész lisztkeverékeket pártolja, van, aki jobban szereti a kész lisztkeverékmenteseket. Természetesen mindenki igényét próbáltam kielégíteni. Az első négy könyvem leginkább kész lisztkeverékkel készült recepteket tartalmaz. A tapasztalat azt mutatja (na meg a receptjeim, videóim nézettsége), hogy aki belecsöppen ebbe a mentes világba, leginkább a süteményeket és a pékárukat helyezi előtérbe. Így született meg a Mona… (tovább)

T. Bálint, Törökbálint, 2021

B_D_Amanda>!
Kiss Mona: A mentes sütiskönyv

Kiss Mona: A mentes sütiskönyv 60 glutén-, tej-, tojás-, cukor-, szója-, mogyoró és élesztő mentes vegán recept

Nem magunk miatt szereztem be a könyvet, hanem mert a családban és a baráti körökben vannak mentes étrendet igénylők – így pedig nekik is fogok tudni kedveskedni, ha sütiről van szó.
Tetszenek a receptek, bár gyakorlati tapasztalatom még nincs velük, viszont átolvasva érthetőek, nem bonyolultak.

Ui.: Az egyik sütis fotón felfedeztem egy hajszálat. :D
Természetesen ez nem ront a receptek minőségén, csupán megakadt rajta a szemem. :)