Magyar-angol ​szótár / Hungarian-English dictionary 2 csillagozás

Kiss László – Magay Tamás: Magyar-angol szótár / Hungarian-English dictionary

ALAPOS – 50 000 szótári adat – brit, amerikai nyelvhasználat – gyakorisági sorrend – világos nyelvtani információk – nemzetközi kiejtési jelek. FELHASZNÁLÓBARÁT – egyszerű, áttekinthető szerkezet – gyors kereshetőség – magyarázatok a helyes szóválasztáshoz – átfogó szakmai és stiláris jelzések szimbólumokkal kiegészítve. NYELVVIZSGÁZÓKNAK

Akadémiai, Budapest, 2011

kmarcsi>!
Kiss László – Magay Tamás: Magyar-angol szótár / Hungarian-English dictionary

Bár már inkább az online szótárakat használom, azért van egy-egy kifejezés, amit nem bízok az internetre és olyankor nagyon jól jönnek az itthoni szótáraim. Szeretem őket és bárki bármit mond, sosem mennek ki a divatból. Aki pedig nyelvvizsgára készül, annak elengedhetetlen, hogy tudja használni őket, hiszen a vizsgán online szótár nem megengedett.

Országh László: Angol-magyar szótár (kisszótár)
Országh László: Magyar-angol szótár
Nagy György: Angol magyar kifejezések
Andor Katalin – Susan Doughty – Siórétiné Gyepes Judit – Stráner Nóra – Szentirmay Lyane – Geoffrey Thompson – Zentai Katalin – Zoltán Erika: Thompson's Dictionary for Hungarian Learners of English / Angol-magyar szótár
Szabóné Petró Klára: Angol-magyar képes szótár
Takács Erika: Angol-magyar útiszótár
Bajczi Tünde – Orzóy Zsuzsanna: Angol-magyar alap- és középfokú szókincs-minimum
Takács Erika: Angol-magyar kéziszótár
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Huron's Wordy Dictionary 150-1500
Robert Avery – Serap Bezmez – Anna G. Edmonds – Mehlika Yaylalı: İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce Redhouse Cepsözlüğü