Csatahajók ​az első világháborúban 7 csillagozás

Kiss László: Csatahajók az első világháborúban

Az 1906-ban elkészült Dreadnought mérföldkő a hadihajók történetében. Ez volt az első modern csatahajó, a századforduló környéki boldog békeidők alkotása, amikor hitték: az emberek és a technika együtt mindenre képes.

E kötet a Dreadnoughtok rövid, de a haditengerészet történetében annál meghatározóbb tündöklését mutatja be számos fényképpel, vázlattal és térképpel.

Puedlo, Debrecen, 2011

attatoth P>!
Kiss László: Csatahajók az első világháborúban

Alapos, összefoglaló mű. Akit érdekelnek a hadihajók annak mindenképp ajánlott. A függelékek is hasznosak (szakkifejezések, rendfokozatok, stb.). A hajó nevek magyar jelentését felsoroló rész különösen tetszett, már régóta érdekelt ez a kérdés. :)

Ikarosz>!
Kiss László: Csatahajók az első világháborúban

Nagyon részletes és alapos, a témában kevésbé jártasok számára is érthető és érdekes lehet. Kicsit tömény, sok a név meg a szám.

Ikarosz>!

A megtorpedózott hajó a JEAN BART volt; a találat a páncélos borraktárát érte, amely tény a személyzetnek okozott inkább károkat, mintsem a hajónak.