Mindennapi ​kisemlékeink megőrzéséért 1 csillagozás

Útmutató az egyedi tájértékek kataszterezéséhez
Kiss Gábor – Tóth Szilvia – Sikabonyi Miklós – Farkas Roland: Mindennapi kisemlékeink megőrzéséért

A ​TÉKA-program (TÉKA = TájÉrtékKAtaszter) 2009-ben indult hazánk táji értékeinek felmérésére. A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) Környezet- és Természetvédelmi Helyettes Államtitkársága (korábbi nevén Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium [KvVM] Természetvédelmi Szakállamtitkárság), a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Kara, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, a Magyar Nemzeti Múzeum Nemzeti Örökségvédelmi
Központja (korábbi nevén Kulturális Örökségvédelmi Szakszolgálat), valamint a Földmérési és Távérzékelési Intézet alkotta konzorcium elnyerte az EGT és a Norvég Finanszírozási Mechanizmus támogatását. A felmérés pályázat keretében finanszírozott megalapozó szakasza 2011 áprilisában zárult le.
A program fő szakmai célja egy integrált táji adatbázis létrehozása, illetve egy olyan informatikai rendszer kialakítása, amely képes a partnerek által kezelt, a program célkitűzéseihez illeszkedő adatkör (egyedi tájértékek, műemlékek, régészeti lelőhelyek, védett… (tovább)

pwz I>!

„Szemét” módon egy csomó jó kirándulóhelyet néztem ki belőle! :) A kissé tudományos szöveg mellett ez az egyik nagy erénye! :)