Kiss Gábor (szerk.)

Magyar ​szókincstár 4 csillagozás

Rokon értelmű szavak, szólások és ellentétek szótára
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

A ​Magyar szókincstár az anyanyelvoktatás, a szókincsfejlesztés hasznos segédeszköze. Az anyanyelv szabatos, színes, helyes használatához nyújt segítséget, amely gazdag tára a rokon értelmű szavaknak, más néven szinonimáknak, és feltünteti a szavaknál nagyobb lexikai egységeket (szókapcsolatokat, szólásokat, közmondásokat) is. A magyar szótárirodalomban elsőként közli a szavak ellentétét, antonimáját. A szótár 25 500 vastag betűs címszót tartalmaz. A szócikkekben található szavak száma 80 600. Szerzői 14 400 szónak, szinonimasornak adták meg az ellentétét. Több mint 3 800 közmondás, szólás található benne 760 címszó alá besorolva. A mai köznyelv szavain kívül szép számmal szerepelnek benne régies, nyelvjárási és idegen hangzású szavak, de nem maradtak ki a diáknyelv lexikai elemei és a szleng jellegű kifejezések sem. Háromszor több szót tartalmaz minden korábbi szinonimaszótárnál. Tudományos igényű kínálati szótár, amelyben használója megtalálja és kiválaszthatja egy-egy címszó… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A magyar nyelv kézikönyvei Tinta

Tinta, Budapest, 2011
Tinta, Budapest, 2011
Tinta, Budapest, 2003

Paulina_Sándorné P>!
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár Rokon értelmű szavak, szólások és ellentétek szótára

Ápertén spoiler megmondom lehet újdonságokat tanulni ebből a könyvből. :-) A sok ismert szó magyarázata mellett sok-sok ismeretlennel találkoztam, valamint ismerős szavakkal is, amelyek jelenlétében nem voltam biztos.

Emmi_Lotta I>!
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

1998 óta több kiadást megért, népszerű és hasznos szótár.

Tinta, Budapest, 1998
takiko P>!
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

Ez egy remek befektetés volt! Az egyetemen csaptam le rá egy „vegyél olcsón szótárakat” könyvvásár keretében. Az iskolai fordításoknál hatalmas segítség, főleg a szóismétlések kiküszöbölésére, de ettől függetlenül is érdemes fellapozni. Lehet jókat derülni is rajta :D

Margaret>!
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

Nem sokkal a megjelenése után már volt a családban egy példány, azt is szívesen lapozgattam. Azonban egy rejtvény helyes megfejtéséért egy saját példányom is lett! :) Azt azóta is nagy örömmel forgatom, legyen szó beadandó dolgozatról, rejtvényfejtésről, érdekességek kereséséről. (Ennél jobban csak az Etimológiai szótárt szeretem!)

eufrozina>!
Kiss Gábor (szerk.): Magyar szókincstár

Kedvenc szótáram. Nagyon sokat tanultam belőle.

deaxx P>!

szembogár (fn) ✧ pupilla, szemfény (táj), szembábu (táj)