Papó ​zenedéje 1 csillagozás

Kiss Ferenc – Keresztes Dóra: Papó zenedéje

Óvodásoknak, ​kisiskolásoknak ajánljuk ezt a könyvet, hogy minél hamarabb megismerjék a magyar népzenét és annak hagyományos hangszereit. Papó, azaz Nagyapa mesél benne a régi, falusi zenélési alkalmakról, a zene gyógyító és jobbító szerepéről. Mondókákat, dalokat és történeteket idéz fel a dorombról, tekerőlantról, kobozról, dudáról, cimbalomról és más, régi zeneszerszámokról. A képzelőerőt serkentő mókás illusztrációk, kérdések és feladatok a leckék minél játékosabb és maradandóbb elsajátítását szolgálják. A CD melléklet – követve a könyv tematikáját – bemutatja a természet és élővilág zenei hangjait, a hangszerekét, a jellegzetes hangszertársításokat, de tánc alá való muzsika is hallható rajta. Nyisd ki a könyvet és tedd fel a lemezt! Vár Papó Zenedéje! Húzta-vonta, billegtette: Kiss Ferenc Papó – dalok, dalszövegek, hegedű, brácsa, tambura, ének; Bognár Szilvia – ének; Bolya Mátyás – citera, koboz; Havasréti Pál – tekerőlant, nagybőgő, ütőgardon, dob; Küttel Dávid – harmónium,… (tovább)

Hangvető, Budapest, 2012
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630849555 · Illusztrálta: Keresztes Dóra

Kiss Ferenc – Keresztes Dóra: Papó zenedéje

Csupa zene, csupa ritmus, csupa tánc ez a könyv és melléklete. Megismertet a népi hangszerekkel és zenÉLNI tanít.
„Ebből is tudhatod, hogy a dal és a zene gyógyít. Nem kell mindenre orvosságot szedni. Ha szomorú vagy, énekelj! Ha jókedvű? Akkor is!”
UPDATE: a linkekhez csatoltam egy videót, amelyben a zene alatt a könyvbéli gyönyörűséges Keresztes Dóra illusztrációk láthatóak!

Uzsonna >!

A zenét az égiek teremtették, a földiek hordozzák.
Ezt egy öreg falusi hegedűs mondta, aki megszámlálhatatlan lakodalmat, temetést és bált muzsikált végig életében.

Kapcsolódó szócikkek: zene
Uzsonna >!

Pedig a cimbalom hangjának párja nincs!
Ha lágyan, halkan, ujjal pengeted, olyan mint a pilléző hóesés.
Ha gyorsan, keményen, verővel: mint a jégverés.
Játszhatsz rajta kopogósan: mintha üveggyöngyöt szórnál márványlapokra.
Ha sebesen, akkor zuhatag, ha mélyen, örvénylés.
Ha magasan, napsütés, ha jól meg is pergeted, szikrázó fény.

Kapcsolódó szócikkek: cimbalom
Uzsonna >!

Szóval, az öregek úgy tartják, hogy a dudaszó a tündérek ajándéka.