Korok, ​bútorok 14 csillagozás

Kiss Éva: Korok, bútorok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri könyvek Móra

Móra, Budapest, 1988
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631161358 · Illusztrálta: Csepregi Sándor

Szürke_Medve>!
Kiss Éva: Korok, bútorok

A rövid könyvecske pár oldalon felvázolja a bútorok történetét az ókortól a 20. századig. Rövidsége miatt termeszetesen nem tud részletes képet nyújtani, inkább csak a fontosabb sarokpontokat jelöli ki, rövid vázlatban rámutatva a főbb jellegzetességeikre, a változások főbb irányaira. Erénye, hogy mindig kitér a magyar vonatkozásokra is. A rajzok ahol lehetett ott konkrét bútorokat ábrázoltak, így pár mesterember és művész nevét is megismerhetjük. Szerintem jó bevezés a bútortörténet tanulmányozásához.

Mariann_Czenema P>!
Kiss Éva: Korok, bútorok

Elsőként az illusztráció hihetetlen szépségét, részletgazdagságát kell kiemelnem, egyszerűen lenyűgözően szép ez a kötet.
A másik dicsérendő apróság pedig a különböző érdekességek, amik egy-egy művészettörténeti korszakot jellemeztek, és bemutatásra kerültek.

Rengeteget tanultam ma is, példának okáért azt, hogy az egyiptomiak (ókor, fáraók korában!) alkották meg az összecsukható, X lábas széket és az összecsukható ágyat.
Anno még fából, de akkor is: wow!
(Fiókos étkezőasztal pedig Mátyás király uralkodása alatt készült először hazánkban.)

Jó szívvel ajánlom ezt a részt, nagyon jópofa elmerengni azon, hogy melyik bútorunk hány száz, vagy akár ezer éve létezik ;)

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5

Szakmailag és műfaját tekintve kifogástalan könyv. Érdekes, kissé nosztalgikus élmény egy 1988-ben íródott könyvben viszontlátni gyermekkorom modernnek titulált – mára már erősen retro stílusúnak mondható – bútorait. Ugyanakkor nagyon jól esik végigtekinteni a lakberendezés és a témához kapcsolódó iparművészet történetén ennek a kis könyvnek a segítségével. Érdekes, izgalmas időutazás a könyv végigolvasása. Külön figyelmet érdemelnek a gyönyörű illusztrációk.