Mesélnek ​a fák 7 csillagozás

Kiss Dénes: Mesélnek a fák

„Azon az estén olyan különös dolog történt, amit a kisfiú nem felejt el soha. Elkezdett beszélni a szekrény…”, és a belőle kinövő nyírfa mesét mondott a kisfiúnak. Egy másik este az öreg fonott karosszék moccant meg, s lassan fűzfává terebélyesedett. Aztán mesélt. Ettől kezdve alig várta a kisfiú, hogy a fák megszólaljanak. Estéről estére meghallgatta a dió-, a szelíd- és vadgesztenye- meg a fenyőfa meséjét… Ha erdőben, folyóparton jártok, emlékezzetek ezekre a mesékre! Balogh Péter rajzai nyomán ismerősötök lesz a sokféle fa és mindaz, ami belőlük készül.

Eredeti megjelenés éve: 1977

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit mesél a természet Móra

Móra, Budapest, 1977
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631106098 · Illusztrálta: Balogh Péter

Kisanna>!
Kiss Dénes: Mesélnek a fák

A rajzok és a történet sem tetszett igazán, fantáziátlan volt.

Szávitrí P>!
Kiss Dénes: Mesélnek a fák

Kicsit nehézkes felolvasni, legalábbis nekem többször beleakadt a nyelvem a szokatlanul bonyolult mondatszerkezetekbe és az is érződik rajta, hogy nem mai darab, de azért nem rossz. Gyerekeknek jó kis ismerkedés a különböző fákkal.

Kiara13>!
Kiss Dénes: Mesélnek a fák

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Rengetegszer olvasták nekem és imádtam minden történetét. Szerintem érdekes lehet egy gyerek számára. Felnőtt fejjel már jobban meglátom a tanulságot, jobban megértem azt amit az író szeretett volna közölni.

lakatoszoltan>!
Kiss Dénes: Mesélnek a fák

Egy rövid, kedves, kicsit fura történet. A kisfiút megszólítják a fák, és elmondják, melyiküket mire használják. A 6 éves fiam élvezte, én kevésbé. Szerintem kevés az infó, sok az álomkép, de gyerekjejjel biztosan más…