Kányadombi ​indiánok (Kányadombi indiánok 1.) 8 csillagozás

Kiss Dénes: Kányadombi indiánok Kiss Dénes: Kányadombi indiánok Kiss Dénes: Kányadombi indiánok

„A regény hősei gyermekkorom igazi barátai. Magam is nagyon örültem, amikor újra láttam arcukat, hallottam szavaikat, és ráismerhettem mozdulataikra, amelyek már-már elvesztek a múló évek ködében. Eddig nem is sejtettem, hogy mennyire elevenen hordozom őket magamban. Ahogy jó pajtásait nem feledheti el az ember, nem felejti el a közös izgalmakat, az alkonyatba vesző játékokat, a csaták nemegyszer igazi kockázatait. Amit elmondok, igaz volt, bár nem minden történt szó szerint így. Pajtásaim nevét is megváltoztattam, olykor a dűlők, utak nevét is, de egyvalamit sehol sem tudtam volna megváltoztatni: az ifjúság feledhetetlen csodáit, azokat az izgalmakat, amelyek most laptól lapra végigkísérik fiatal olvasóimat.”

Eredeti megjelenés éve: 1970

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Magyar Ifjúsági Remekírók Unikornis · Sirály könyvek

Unikornis, Budapest, 2002
204 oldal · ISBN: 963427448x · Illusztrálta: Fazekas Attila
Móra, Budapest, 1977
232 oldal · ISBN: 9631107787 · Illusztrálta: Gaál Éva
Móra, Budapest, 1970
204 oldal · Illusztrálta: Gaál Éva

Jesper_Olsen>!
Kiss Dénes: Kányadombi indiánok

Kissé lassan folydogáló cselekményű regény kiskamasz kapcsolatok bonyolódásáról a háborút követően Zalában.

BrigiHudacsko I>!

Már a papa sem olyan megbízható, mint azelőtt volt. Néhány napja, Mikuláskor beledugtam a pipáját a csizmaszárba, hogy neki is hozzon valamit. Akkor nagyon mérges lett. Szerencsére állhatatosan tagadtam, hogy valami közöm lenne az egészhez. Aztán a mama éppen nem volt diplomáciai kapcsolatban a papával valami miatt, és azt mondta hozzám beszélve: „öregapád biztosan berúgott, és elaludt szájában a pipával, és a pipa onnét esett bele a csizmába. Még jó, hogy tűz nem lett.” Én meg csak hallgattam, és örültem, hogy nem mertem megcsinálni azt, amit a papa mesélt, hogy katonáéknál vízzel meg feketekávéval töltötték tele egymás csizmáját Mikuláskor. Mert azt aztán nem mondhatta volna a mama, hogy a papa a vizesvödörrel a szájában aludt el. Vagy a kávésibriket tette a vánkos alá.

Kányadombi indiánok sorozat · Összehasonlítás