Alkotmányjogi ​alapismeretek 4 csillagozás

Kiss Barnabás: Alkotmányjogi alapismeretek Kiss Barnabás: Alkotmányjogi alapismeretek Kiss Barnabás: Alkotmányjogi alapismeretek

Az alkotmányjog a jogrendszer egyik ága, azon belül pedig a közjogi jogszabályok egyik csoportjának, tehát közjogi jogágazatnak minősül. A közjogi jogviszonyokban résztvevők egyike mindig az állam, illetve az állam valamelyik közhatalmi funkciót ellátó szerve. A jogviszonyok alanyaira épülő elhatárolás alapján közjogi viszonyoknak tekintjük azokat a jogilag szabályozott társadalmi viszonyokat, amelyek az állami szervek egymás közötti és az állampolgárokhoz való viszonyát rendezik, míg a polgárok (egyének) egymás közötti viszonyaira vonatkozó szabályok a magánjoghoz tartoznak. (Előszó)

Iurisperitus, Szeged, 2019
Iurisperitus, Szeged, 2016

majdmelinda>!
Kiss Barnabás: Alkotmányjogi alapismeretek

Nagyon hasznos könyvnek bizonyult a vizsgámhoz. Érthetően és áttekinthetően vannak leírva a különféle szervezetek, és az egész rendszer felépítése. Nagyon praktikusak még a kis kérdések minden fejezet végén. :)

n_viktoriaa>!
Kiss Barnabás: Alkotmányjogi alapismeretek

Érthetően vannak benne a dolgok, bár azért nekem jól jött még kijegyzetelni, hogy áttekinthetőbb legyen számomra. Hasznos a szakomhoz.