Problémás ​hercegnők 7 csillagozás

Kiss Attila Péter: Problémás hercegnők

A hercegnők krízishelyzeteken mennek keresztül, amelyeket csak úgy tudnak megoldani, ha hátrahagynak valamit eddigi életükből. Nem mindig megy minden terv szerint – már ha van egyáltalán terv. E világnak fontos része a mágia, ám az annyira misztikus és kiszámíthatatlan, hogy inkább felkavarja a dolgok menetét, mintsem segítene, különösen igaz ez a furcsa varázs mellékhatásokra. Óvva inteném a szereplőket: legközelebb legyenek körültekintőbbek! Ám ha nem hibáznak, nem is élnek – és minden rosszat félretéve, ha sikerül kiszakadniuk saját buborékukból és figyelnek másokra, megoldódnak a problémáik.

Garbo, Budapest, 2019
90 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155696749 · Illusztrálta: Csigó Vivien

etothjudit I>!
Kiss Attila Péter: Problémás hercegnők

Nagyon tetszett az alapgondolat, de sajnos a kivitelezésben rengeteg hiba volt. Kidolgozatlanság, a világépítés sem mindig stimmelt, mintha egy legelső vázlat lett volna amelyen még bőven lehetett volna csiszolni.

Imola_Tóth_3>!
Kiss Attila Péter: Problémás hercegnők

A Problémás hercegnők hősei nem a szokványos hercegkisasszonyok mintapéldányai. Erős, akaratos, néha önfejű karakterek, akik bizony nem zárkóznak be a toronyba a megmentő herceg csókjára várva. Nekik saját álmaik, ötleteik vannak, és elképesztő kalandokban vesznek részt, amelyekben a varázslat hol segíti őket, hol pedig éppen az állít akadályt az útjukba. Történeteik izgalmasak, fordulatosak, csipetnyi fekete humorral fűszerezettek, és megteremtik a saját, bizonyos értelemben különc mesevilágukat, ahol minden apró részlet mögött rejlik még valami újdonság, amit elsőre talán fel sem fedeztél. A könyv igazi ereje a karaktereiben rejlik, ezekben a megzabolázhatatlan, kalandvágyó alakokban, akik elemi erővel kelnek életre az oldalakon, és pillanatok alatt belopják magukat a szívünkbe.

Clara_Wolf>!
Kiss Attila Péter: Problémás hercegnők

Néha szeretek kilépni a komfortzónámból egy-egy könyvvel, amit jelen esetben meg is tettem. Izgatottan kezdtem bele a könyvbe, mert már megszámlálni sem tudom, hogy mikor vettem utoljára kezembe mesekönyvet (az nem számít, hogy nap mint nap adok el, mivel nincs időm beleolvasni). Azt vártam ettől a könyvtől, hogy olyan hercegnőket kapok, amiknek az életükben akad egy galiba ami teljesen hétköznapi, és bármelyik kislánnyal megesik, így biztatva őket arra, hogy bármin képesek átlendülni. De ez a könyv legkevésbé sem gyerekekhez szól.

Olvass tovább: https://klarikonyvvilaga450306973.wordpress.com/2019/12…