A ​bakancstól a baseball sapkáig 7 csillagozás

Kiss Ákos – Kiss-Ádám Rebeka – Süli András – Szabó Krisztina: A bakancstól a baseball sapkáig

„Ez a könyv és a kutatás egy álom első lépésének megvalósulása, terveink szerint hátra van még egy a szubos csoportok közötti tolerancia-program, illetve egy szubkultúrás ifjúsági ház létrejötte Debrecenben.”

A Szóla Rádió Alapítvány az Opera Kulturális Egyesülettel és a Szertelen Egyesülettel karöltve 2004/2005 folyamán Debrecen történetének eddigi legátfogóbb ifjúsági szubkultúra kutatását folytatta le. Az ebből készült kiadvány e kutatás legfontosabb tapasztalatait osztja meg az olvasóval.

Ajánljuk tehát mindenkinek e könyvet, aki ifjúsági területen dolgozó szakember, vagy maga is valamilyen közösség tagja, vagy csak érdeklődik e téma iránt.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Szóla Rádió Alapítvány, Debrecen, 2005

krlany IP>!

Nehéz egy olyan könyvet értékelni, aminek te vagy az egyik írója, és a benne szereplő kutatásnak a vezetője. A magunk feje után mentünk, merthogy ez volt az első ilyen az országban, „turnéztunk” is vele, pont emiatt és azóta is számtalan szakdoga hivatkozik erre. De … amint megjelent máris tudtuk, hogy mi maradt ki belőle, mivel lehetne még bővíteni, ezer ötletünk van hozzá, mert izgalmas nagyon ez a világ.
Terv van rá, hogy így 5 évvel később megnézzük mi változott, mi jött létre, mi tűnt el. Annál is inkább, mert elvileg készül az ifjúsági házunk, és többek között ez a könyv/kutatás is hozzájárult, ami miatt is a város elkezdett dolgozni az ügyön, meg még sok más miatt is nyilván, leginkább pénz kérdése. Viszont ha kész lesz, nyilván fontos tényező lesz a szubok alakulásában, attól függően, kik jutnak be, és kik maradnak kint. Jah és még sok-sok közösségi teret mindenhová!;)

sztimi53>!

Élveztem ezt a könyvet és nem csupán azért, mert az egyik szerzőt ismerem, hanem mert más ismerős is felbukkant ebben a könyvben, illetve a városunkban készült, az itteni szubkultúrákat deríti fel, és azt hiszem nem túlzok ha azt állítom, hogy a könyv készülésének időpontjában az egyik helyi szubkultúra tagja, része voltam.
Köszönöm, hogy megírtátok, hogy elolvashattam, és köszönöm magát a könyvet is. :)

vargarockzsolt>!

@krlany írta (többek között) és én tőle kaptam, de nem dedikálta nekem, és elmaradt az éjszakai sörözésünk is – ezeket egyszer még pótolnunk kell!
A könyv érdekes, korrekt és fontos. Büszke lehetsz rá @krlany!

Maya >!

Több mint egy hónapig olvastam, tanulmányozgattam a könyvet, a kérdőívet a végén. Tulajdonképpen a kérdőívvel kezdtem és azzal fejeztem be. Átgondoltam, hogy a mi városunkban hogy reagálnának ezekre a kérdésekre a fiatalok. A könyv érdekes, jól kidolgozott, hiánypótló, látszik rajta, hogy a szerzőket tényleg érdekelte a téma és tenni is akarnak valamit a fiatalokért, tehát értelme is van a sok felmérésnek. Remélem azóta halad az ifjúsági ház és mindenki helyet kap majd benne. Egy dolog hiányzott nekem az interjúknál. Lehet, hogy csak a mi környékünkön jellemző a fiatalságra az útkeresés, az hogy egyik nap egy csoporthoz tartozik, egyfajta zenét hallgat, aztán másnap találkozik valakivel és teljesen megváltozik az érdeklődési köre. Hiányzott egy interjú egy olyan fiatallal, aki nem tudja megmondani, hogy ő épp hová tartozik, vagy a megírt interjúk valamelyikéből egy kérdés, hogy milyen csoportokhoz tartozott (mivel próbálkozott) azelőtt, aki most élete értelmét látja az adott tevékenységben.
Köszönöm a könyvet @krlany-nak. Kíváncsian várom az ifjúsági ház sorsának alakulását. Büszkék lehettek arra, amit csináltok.

kissakos I>!

Mivel ez az első könyv amit írtam (társszerzőként) ezért minden gyerekbetegsége ellenére ötcsillagosnak értékelem. :D. Örök hála szerzőtársaimnak, azaz Rebcsinek (aki a feleségem is, @suli_andras -nak és @krlany nak, életre szóló élmény összehozni egy könyvet…

Szóla Rádió Alapítvány, Debrecen, 2005
Szávitrí P>!

Nagyon érdekes volt. Csak rövid. Érdekelt volna még egy csomó minden. Olyan dolgok jutottak közben eszembe , hogy milyen jó is (volt) fiatalnak lenni. Aztán hogy milyen jó, hogy már nem vagyok annyira fiatal… Meg hogy jó dolog tartozni valahova.
Köszönöm a könyvet @krlany-nak. :) Jó lenne, ha lenne folytatás.

márti>!

Komoly zenei teljesítményeket tud felmutatni az angliai pakisztáni és indiai közösség is, akik a Távol-Keletről hozott zenéiket keverik az elektronikus hangzásokkal (Asian Dub Foundation, Transglobal Underground, Talvin Singh).