Élménypedagógia 2 csillagozás

Csapatépítő játékok
Kispéter Andrea – Sövényházy Edit: Élménypedagógia Kispéter Andrea – Sövényházy Edit: Élménypedagógia

Az ​élménypedagógia abból a tapasztalatból indul ki, mely szerint az elrettentés nem megfelelő módszer a fiatalok nevelésében, akik alakuló személyiségük formálásához, megerősítéséhez kapaszkodókat és biztonságot keresnek. Azok a fiatalok, akik jól érzik magukat környezetükben, kevésbé veszélyeztetettek, magabiztosabbak, sikeresebbek. Arra kell tehát őket megtanítani, hogyan érezhetik jól magukat. Olyan kihívást jelentő szituációkat kell teremteni számukra, melyekkel folyamatosan próbára tehetik képességeiket. Az élmény a megfelelő eszköz, mely hozzásegít bennünket a szokatlan helyzetek átéléséhez és ezen keresztül hasznos tanulságok levonásához. Az élménypedagógia azt nyújtja a serdülőknek, amire ebben az életkorban szükségük van: rendhagyó helyzeteket, szokatlan, izgalmas kihívásokat. Lehetőséget ad arra, hogy a kamaszokra jellemző ingerkeresés biztonságos és szervezett körülmények között valósuljon meg.
Kinek szól ez a könyv? Pedagógusoknak, osztályfőnököknek,… (tovább)

Bába, Szeged, 2009

Hrszcpds>!
Kispéter Andrea – Sövényházy Edit: Élménypedagógia

Jól összeszedett, tartalommal megtöltött kötet. Sok játékot, ötletet ismertem már a könyv elolvasása előtt is, nem mindegyik volt újdonság. Ettől függetlenül tök jó, hogy egy helyen összegyűjtve megtalálom ezeket. Gyakorlatban működő példákat tartalmaz, gyermekekkel dolgozó szakembereknek ajánlom böngészgetésre.