Naruto ​6. (Naruto 6.) 68 csillagozás

A Halál Erdejében!
Kisimoto Maszasi: Naruto 6.

Narutóék sikerrel vették az írásbeli vizsgát – ámde ez csak a kezdet! A baljós nevű Halál Erdejében megkezdődik a próba gyakorlati része… A vizsgavezető Mitarasi Anko semmivel sem kevésbé veszett, mint a feladat, amit kieszelt: nincsenek szabályok, és a vizsgázók legalább fele biztosan elbukik! Mintha ez nem volna elég, néhány rejtélyes alak Narutoékra vadászik… ezt vajon hogyan ússzák meg hőseink?

Eredeti megjelenés éve: 2001

Mangafan, Budapest, 2008
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638753960 · Fordította: Basa Zsófia · Illusztrálta: Kisimoto Maszasi

Uzumaki Naruto · Ucsiha Szaszuke

Narutofan98 P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Mondhatjuk azt, hogy ez az egyik(!) kedvenc kötetem a szériából. Nem csak azért, mert akció dús, van miért izgulni, hanem azért is, mert mikor az animét néztem anno, emlékszem, hogy ennél a résznél rágtam a legjobban a körmöm. Főleg Sakuránál. Az az ikonikus pillanata… nem spoilerezek, tessék olvasni! Akkor volt bennem az, hogy igen, minden döntés nehéz, még akkor, ha csak ilyen pitiáner. A végeredmény pedig mindent megér.
Valamint Sakura itt annyira más. Eddig olyan kislányos volt, sikítozott, hogy Sasuke így, Sasuke úgy, de ebben a kötetben végre ninjához mérten viselkedik, nem támaszkodik másra, s szerintem ez volt az a momentum, amikor megszületett benne az elhatározás. Fel kell érnie a két fiúhoz, nem lehet mindig hátul.

Szandii P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Tényleg egyre jobb és jobb lesz. Több, és keményebb harcok kezdődnek.
Megjelenik Orochimaru is. Akiről szinte csak annyi derül ki, hogy veszélyes.
Sakura végre kezd önmagára találni, és elkezd ninjához méltóan viselkedni.
Naná, hogy a vége megint egy izgalmas jelenettel zárul.

Lilla_Miko>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Kifejezetten utálom Orochimarut, amikor benne van, nem szeretem, de hát úgymond vele kezdődik minden. Ettől függetlenül izgalmas a történet. Az elején fel is nevettem egy mondaton. Lehet, ha mindig otthon olvasnám, többet nevetnék Narutón. :D (Vonaton kicsit neccesebb. Nem visz rá a lélek.) spoiler

Tini_98>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Íme a 44-es Kiképző-körlet, azaz a Halál Erdeje! Itt kezdődnek az igazi kihívások! Ki hogyan fog megbirkózni a feladattal? Ki éli túl? Nem mindenkinek az az igazi célja, hogy csuninná váljon! De kiknek nem? Kik a Fűrejteki csapat tagjai? Miért vannak itt igazából?
Vajon kiderül, hogy miért van Gaara ilyen hatással a csapattársaira? Kik ők valójában és miért vannak itt? És mi a helyzet a Hangrejteki csapattal vagy éppen Kabutoval és csapatával?

ElectricWizard>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Imádom ezt a részt. Meg a következőt. Meg innentől nagyrészt mindet. Csak ez az Ino-Sakura dolog volt kicsit idegtépő.
Most komolyan. Elegem van mindkettőből. Muszáj az idióta visszaemlékezésükkel traktálni minket?
És most halál komolyan… Mi olyan rohadt nagy dolog abban, hogy Sakura levágta a haját? És megharapta Zakut?
Aztarohadt. Tapsoljuk meg, az igazi ninjanőt!
Egyetlen tevékenyésge: megharapja az ellenfelet, és képes levágni a haját.
Wáó. Zseniális.

AniTiger P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Megint hullámzik a kötet: erős gyűlölet Orochimaru iránt az elejént, aztán megint a Ne sírj! Ne sírj! mantra Sakura miatt. Egyébként kezd szimpatikussá válni, ráerősít persze az is, hogy végre kiáll magáért, másokért.
Ami nagyon idegesít (nem csak itt, más mangákban is) a magyarosítás. KOMOLYAN? SZAKURA? Szegény Kishimoto nevét is miért kellett sz-szel kipótolni?
Komolyan… mintha 2014 január 1-től Dzsémsz -nek írnák a James vezeték-/keresztnevű írókat… siralom…

Theana>!

Valamit tennem kell, most rögtön…
Abból még sose sült ki jó, ha Naruto akcióba lendült…

Kapcsolódó szócikkek: Ucsiha Szaszuke
Theana>!

Ez a felügyelő új értelmet ad a véresszájú szónak…

Kapcsolódó szócikkek: Uzumaki Naruto

Kisimoto Maszasi: Naruto 7. Út a toronyhoz