Naruto ​5. (Naruto 5.) 74 csillagozás

A kihívók!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Naruto csapata már most olyan kalandokon van túl, amelyek magasabb szintű nindzsákat is megizzasztottak volna, de az igazi próbatétel csak most kezdődik: a Nagy Csúnin-választó Vizsga! Mindannyian örömmel jelentkeztek, csakhogy itt már nem babra megy a játék: ez a vizsga a szó szoros értelmében halálosan nehéz! Ha nem a válogatottan embert próbáló feladatok végeznek a felkészületlen újonccal, akkor könnyen lehet, hogy valamely másik vizsgázó!

Eredeti megjelenés éve: 2000

Mangafan, Budapest, 2008
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638753953 · Fordította: Vida Március Mitsuki · Illusztrálta: Kisimoto Maszasi

Uzumaki Naruto · Sivatagi Gaara · Ucsiha Szaszuke · Haruno Szakura · Rock Lee · Kankuro · Might Guy

BlackWidow>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Semmi újat nem tudok mondani.
Örülök, hogy végre a többi karakter is előbújt.
Imádom.

Narutofan98 P>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

A magyar fordítással még mindig nem vagyok teljesen kibékülve, de ez aránylag jó volt. Bár, helyenként voltak fordítási tévedések és színezések (pl. A magyar úgy fordítja, hogy Hinata barna hajú és félénk, az angol csak annyit ír, hogy Hinata egy furcsa lány, sötét hajjal, aki folyton félrenéz, ha Naruto rápillant.)
De ezen felül tetszett. Néhol eszembe jutott a magyar szinkron, főleg Ibikinél. Azonban itt kevésbé látni, hogy eltértek volna az anime készítői a mangától. Ez viszont egy jó pont. Főleg azon a téren, hogy sok animékészítő cég elszokott térni az eredeti mangától spórolás vagy technikai kérdések – javarészt inkább az első – okokból.

Szandii P>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Hirtelen (már az előző rész végén) megjelenik rengeteg új szereplő, ami sok izgalmat sejtet.
Kezdődik az első vizsga feladat, micsoda helyzetek. Naruto szokásos formáját hozza, sose tudja, hogy miről van szó, de valahogy mindent megúsz / megold. A legviccesebb jelenetek többnyire tőle származnak.
Indulhat a vizsga második része.

Hagianna>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Nagyon tetszett, hogy ebben a részben már voltak más szereplők is. Ibikit bírtam, bár kicsit kiszámítható volt, amit csinált spoiler. Gaara és Hinata sem volt rossz off, de Inotól a falra másztam. Meg Leetől.

Brigike94>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Vége egy csatának és máris ujabb izgalmakkal bombáz minket Kisimoto. A chunin vizsga sok idegen egyre több fejlödés kedvenceinknél.

vendy000>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Végre a többiek is feltűnnek a színen.
Nem rémlik, hogy Shikamaru ekkora kis pöcs lett volna :D
Choji komolyan folyatta a nyálát Akamarura?? Beteg!
Az első forduló tetszett, de nem volt meglepetés tekintve, hogy láttam az animet. Ennek ellenére izgatottan olvastam. :) Várom már a második fordulót.

Life_between_the_lines>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Ebben a részben végre megjelenik rengeteg új szereplő akiket már nagyon nagyon vártam. Shikamaru, Nejiek meg a homok ninják mindig nagy kedvenceim voltak és lesznek. A chunin vizsga egy nagyon meghatározó rész az egész sorozatban, mindig nagy kedvencem volt. :D

sarah05>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Naruto élő bizonyíték rá, hogy a hülyéknek mindig szerencséjük van. Sakura lehetne kedvesebb is Leevel, hiszen ők ketten ugyan abban a cipőben járnak.

AliceL>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Ez nagyon jó rész volt, sok volt benne a vicces jelenet és a beszólás. Naruto hozta a szokásos formáját, és Guy sensei meg Lee sem volt semmi az elején. Vicces első találkozás volt.

koppy>!
Kisimoto Maszasi: Naruto 5.

Imádom! Az animét már többször is újranéztem, most itt az ideje az olvasásnak is. Narutonak van egy álma és mindent megtesz azért, hogy valóra váltsa és ez engem is inspirál. Ha kezdem feladni, csak elég megnézni/olvasni egy részt és máris tele vagyok energiával. Nagyon örülök, hogy létezik ez a manga, az életemet változtatta meg.

Szelén>!

Az ellenfeleink is elég kemények… de öt nap Gaarával összezárva… na, az a túlélés.

178. oldal - 45. A második kör! (Mangafan, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Kankuro · Sivatagi Gaara
Szelén>!

Tudod, az erő két forrásból jöhet: vannak zsenik, akik így születnek, és küzdők, akik megdolgoznak érte. Te a klánod vére miatt vagy erős… egy született zseni. Én viszont a taidzsucura koncentráló küzdő vagyok, aki a tökéletesedésnek él. A te öröklött képességeid az én kemény munkával fejlesztett technikáim ellen – a legrosszabb párosítás. És most megmutatom, hogy a kemény munka, a küzdeni akarás túl tudja szárnyalni a tehetséget, a zsenialitást.

24. oldal - 37. A legrosszabb párosítás! (Mangafan, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Rock Lee · Ucsiha Szaszuke
bbabri>!

[Naruto]
Hehehe…Neeem gáz…! Egy újabb írásbeli, amihez lövésem sincs… Világéletemben így csináltam, minek parázni? Zéró készüléssel épp megúszni! Ez a szakterületem!

Kapcsolódó szócikkek: Uzumaki Naruto · vizsga
Szelén>!

– Mint két szénfekete hernyó! Ezek a szemöldökök élnek!
– Ugyanaz a bilihaj…
– Ez nem közönséges bili…
– Ez elefántbili! A szemöldökét biztos lóvakaróval fésüli…
– Hogy meritek sértegetni Guy szenszeit?!
– Kuss legyen! Egyik marslakó jön a másik után, azt se tudom, hol áll a fejem!!

33. oldal - 38. Felkészülni...! (Mangafan, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Haruno Szakura · Might Guy · Rock Lee · Ucsiha Szaszuke · Uzumaki Naruto
bbabri>!

[Sakura]
Ez a rögeszméje, Hokage így, Hokage úgy… Másra nem is tud gondolni… Mint egy beakadt lemez… Naruto, ne haragudj… Az álmod teljesen reménytelen… De nem akarom, hogy örökre elveszítsd!

Kapcsolódó szócikkek: Haruno Szakura · Uzumaki Naruto

Kisimoto Maszasi: Naruto 6. A Halál Erdejében!

Naruto sorozat · Összehasonlítás