Naruto ​1. (Naruto 1.) 193 csillagozás

A nindzsa próbái
Kisimoto Maszasi: Naruto 1.

A helyszín Averrejtekfalva. A nindzsa iskola ügyeletes rosszcsontja, Naruto, ma is csínytevések sorát követi el. És bár csak bukdácsolva teljesíti a vizsgáit, az árva nindzsa tanonc nagy álma, hogy egy napon Hokage válik belőle. A legnagyobb nindzsa címét persze nem adják bárkinek, de Naruto születését övező titok sem mindennapi…

Eredeti megjelenés éve: 2000

Mangafan, Budapest, 2008
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638753915 · Fordította: Vida Március Mitsuki · Illusztrálta: Kisimoto Maszasi
Mangafan, Budapest, 2007

Kapcsolódó zóna

!

Naruto

42 tag · 73 karc · Utolsó karc: 2024. február 26., 14:11 · Bővebben

Uzumaki Naruto · Hatake Kakasi · Ucsiha Szaszuke · Haruno Szakura

Nikolett0907 P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

„– Jól van, először is mutatkozzatok be.
– És mit mondjunk magunkról?
– Nem is tudom… mit szerettek, mit utáltok, jövőbeni terveitek, hobbik, ilyenek.
– Hé, miért nem a szenszei kezdi a bemutatkozást?
– Aha, elég furi fickó…
– Hogy én? A nevem Hatake Kakasi, és nem tartozik rátok, hogy mit szeretek és mit utálok. Jövőbeni tervek… nos azok csak tervek. Ja, és van néhány hobbim is…
– Szóval minden, amit megtudtunk a neve?”

Kezdek komolyan kétségbe esni, ez a sorozat ugyanis nem szerepelt, az „egyszer elakarom olvasni” listámon.
De kedves kis öcsém, addig rágta a fülemet, míg oké csak egyet….aha, már az összes részét elkoboztam legnagyobb bánatára, ezért mondom mindekinek velem óvatosan kell bánni…:D

Ami első körben eszembe jutt róla, hogy nagyon cuki.
Bár a rajzok néhol félre csúszottak, nem annyira zavaró…ez csak a saját precíz hülyeségemnek tudom be.
Az alaptörténet szépen kidolgozott, és már az első kötetben is megmutatkozik, bár itt főként még csak a karakterekkel ismerkedünk meg.
A humora is nagyon tetszett, de a fordítással akadtak problémáim.

Jöhet a következő rész.

nicosia P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Hát ez a Naruto. Mármint tényleg. Nem hittem hogy ugyanaz lesz, mint a rajzfilm, de aztán visszaköszöntek a mondatok. Persze így is jó volt, de már nem volt újdonság. Nem is tudom, vártam valami pluszt a sorozathoz képest, de nem érkezett meg.

Deziréé>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Hűű. Nem is tudtam, hogy ez ennyire jó. Soha nem néztem a tv-ben, de úgy néz ki el kellene kezdenem. Hihetetlen. Nagyon jó történet.
Vicces és szórakoztató. Új kedvenc.
Nem is tudtam, hogy ez ilyen történet lesz, de teljesen beleéltem magam a történetbe. Már értem miért szeretik ilyen sokan ezt a történetet.
Biztosan folytatni fogom a történet olvasását.

gabiica P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Alapvetően ez egyáltalán nem az én műfajom, és ezután sem lesz. Egy kihívás miatt kértem kölcsön és olvastam el, de sajnos nem sikerült annyira megszeretnem, hogy a továbbiakban is érdekeljen. Félreértés ne essék, nem volt rossz. Humoros volt, jó volt az alaptörténet, ezért sem értékelem rosszul, de nem az én stílusom, nem áll hozzám közel, nem vagyok és nem is lettem a rajongója. Ettől függetlenül nyilván nem fogom lehúzni, hiszen amit kaptam, az jó volt, attól, hogy én nem szeretem.

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Az Animén nőttem fel, a mangához eddig még nem volt szerencsém, így kíváncsian vettem kézbe. Azt kell, hogy mondjam, hogy a történet nem okozott csalódást! Ugyanazok a jelenetek, mondatok jöttek szembe, mint amit 14 éves koromban a TV-ben is láttam. Megmelengette a szívemet ez a fajta nosztalgia. :)

A shinobik világa nagyon jól fel van építve, mindenkinek és mindennek meg van a helye, tele van fantáziával. A rajzok nagyon jól sikeültek, igényesek, részletesek.(Nem semmi munka lehet egy ilyen minőségű manga mögött!)
Azért vontam le fél csillagot, mert nekem túl gyorsan haladt a történet, egy-egy epizód után nagyon hirtelen jöttek a váltások (bár lehet, hogy ez csak azért volt fura, mert az animét vagy 3x nézte végig :D).
Ami számomra nagyon fontos (bár ez az egész sorozatra igaz) az a mondanivalója. Naruto nagyon-nagyon keményen kűzd azért, hogy elismerjék, és egyáltalán emberszámba vegyék. Példát állít a sorstársainak, hogy kitartással és gyakorlással bármire képes! Persze mindig vannak mélypontok, de nem szabad feladni az álmaidat! :)

Node. Amit Kisimoto megírt az tényeg 5 csillagot érdemel. DE nem tudok elmenni a kötet magyar megjelenése mellett. Mielőtt bármit leírnék, természetesen hálás vagyok a kiadónak, hogy egyáltalán megjelentette magyarul! off
Mások értékelésébe már olvastam, hogy a fordítás és a szerkesztés hagy némi kivetnivalót. A fordítás tényleg nagyon egyszeű, néha olyan érzésem volt, mintha egy középiskolai házifeladatként lett volna megcsinálva, de ezzel még meg tudtam volna békélni.
Viszont.
Fogalmam sincs, hogy volt-e szerkesztője a könyvnek, vagy BÁRKI, aki átnézte a megjelenés előtt, ugyanis ordított a kisebb-nagyobb helyesírási és szerkesztési hibáktól… https://moly.hu/karcok/1561845
Rossz elválasztások, hiányzó, vagy éppen fölösleges betűk, de volt olyan mondat, ahonnan egy egész szó hiányzott!!
Szintén zavaró volt a nevek, és egyéb kifejezések fonetikus kiírása pl.: Szakura-csan, Szaszuke, még jó, hogy a szenszei-t nem ly-vel írták… Ezektől égnek állt a hajam :D

Basa_Katalin I>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Nem hiába tarolta végig ez a manga a világot. Nem csak előre építkezik, hanem a szereplők múltját is megismerjük. Kedvencem Kakasi, aki könyvvel a kezében veri vissza a támadásokat :) Nagy kár, hogy a Shippuden kötetek közül csak az első jelent meg magyarul, de legalább az első széria a miénk. Ki tudja, talán megérjük, hogy ismét feltámad a magyar mangakiadás, bár sok tényező nem a magyar félen múlik. Köszönet a fordításért!

Popovicsp87 P>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Meg kell mondanom, jó érzés volt feleleveníteni Naruto történetének kezdetét.
A történet jópofa, bár néhol kicsit bárgyú. Az első kötet inkább bevezető, hagy időt megismerni a karaktereket.
Kakashi még mindig elképesztően laza off.
Pár apró kellemetlenséggel találkoztam off, ezektől eltekintve megérte rászánni az időt.

Mangafan, Budapest, 2007
BlackWidow>!

De imádtam!
Ahhoz képest, hogy az animét kb. már háromszor láttam, még így is nagyon szórakoztató volt!
Alig várom, hogy a többi részt elolvashassam.
Illetve ettől a fonetikus fordítástól rosszul vagyok. Már annyira hozzászoktam az animéhez, illetve a shippuuden japán nyelvéhez, hogy fáj a szememnek ez az írás …. :D.

Lilla>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Nem is tudom mit írjak…Egy kicsit másra számítottam. A rajzok és a rajzstílus számomra egy kicsit fura volt és a szöveg sem volt valami rendezett, de ezt persze úgy írom, hogy ez volt az első manga, amit olvastam.
Szerintem az volt a baj, hogy annyira újnak, annyira menőnek és különlegesnek tűnt ez a fordítva-olvasós dolog, meg maga a manga kifejezés, hogy túl nagy elvárásokkal indultam neki.
Nem volt rossz, de másra számítottam és sajnos csalódtam is egy kicsit.

Viszont egy erős 3-3,5*.

luthienlovemagic IP>!

Kisimoto Maszasi: Naruto 1. A nindzsa próbái

Egy ideje már ért az újraolvasás. Rögtön felidéződött az összes kedves emlék, amiért szeretem ezt a mangát. Az tűnt föl, hogy itt még Naruto, Sasuke és Sakura annyira gyerek és kicsi. Nem emlékeztem, hogy ennyire kicsik lettek volna. Kakashi olyan, mint amire emlékeztem. Itt az első kötetben még őt bírom a legjobban meg Irukát.

vgabi >!

– Jól van, először is mutatkozzatok be.
– És mit mondjunk magunkról?
– Hé, miért nem a szenszei kezdi a bemutatkozást?
– Aha, elég furi fickó…
– Szóval minden amit megtudtunk a neve?

113-114. oldal - 4. Hatake Kakasi (Mangafan, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Haruno Szakura · Hatake Kakasi · Uzumaki Naruto
Cicu>!

„Már az a tudat, hogy valaki a közelünkben van és figyel ránk, önmagában már ez is erőssé tesz bennünket.”

Szelén>!

– A nevem Uzumaki Naruto. Kedvencem az instant rámen. De még jobban szeretem az a ráment, amire Iruka szenszei szokott meghívni. Amit utálok: 3 percet várni, hogy felforrjon az instant rámen. A jövőbeni terveim, hát…
Rámenen kívül vajon másra is tud gondolni?
– Hogy túlszárnyaljam a Hokagét, és a faluban mindenki elismerje a nagysàgomat!
Érdekes irányba fejlődött…
– Hobbik, hm. Asszem a bajkeverés.

114-115. oldal - 4. Hatake Kakasi (Mangafan, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Hatake Kakasi · Uzumaki Naruto
Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

Inkább lettem az ügyeletes bolond. Mint egy senki.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

A lányoknak ebben a korban fontosabb a szerelem, mint a nindzsucu…

madárka>!

A magány ezerszer fájdalmasabb bármilyen szülői szidásnál.

Életveszélyes_és_Tilos>!

A nevem Ucsiha Szaszuke. Számos dolgot utálok, és semmit sem szeretek igazán.
A jövőbeni terv nem jó kifejezés – célom a klánom felélesztése, valamint az, hogy megöljek egy bizonyos embert.

Kapcsolódó szócikkek: Ucsiha Itacsi · Ucsiha Szaszuke
Bia001>!

Mikor az ember valakit szívből gyűlöl, és nem hajlandó elismerni a létezését…Láttad már a tekintetet, amivel a gyűlölt emberre néz? Az a tekintet… hátborzongatóan fagyos.

Cicu>!

„Amikor álmodok, nem a jövőben járok, hanem a múltamban.”

Cicu>!

„Mindig légy óvatos, ha egy ügy túl könnyűnek tűnik.”

Kisimoto Maszasi: Naruto 2. A legrosszabb megbízó

Naruto sorozat · Összehasonlítás