Kisgombos-mesegyűjtemény 20 csillagozás

Kisgombos-mesegyűjtemény

Mesék a legkisebbeknek az élet legnagyobb dolgairól. A gyerekek számára ismerős, biztonságot nyújtó érzelmekről, helyzetekről vagy éppen az ismeretlen, kihívást jelentő kalandokról.
Könyvünk a 2-5 éves korosztály számára kínál igényesen megírt és művészi színvonalon illusztrált történeteket, egy csokorban, több neves francia alkotó műveiből válogatva. A mesék a korosztály igényeinek megfelelően rövidek, egyszerűek, mindemellett mégis gazdag érzelmi skálán mozognak: hol viccesek, hol szívszorítóak, hol kalandosak, hol elgondolkodtatóak.
A hétköznapok emlékezetessé váló pillanatairól szólnak: érzelmi gubancokról, összefogásról, szeretetről, önzetlenségről és a minden nehézség ellenére történő helytállásról.

A művek szerzői: Carl Norac, Rob Lewis, Marine Gérard, Françoise Bobe, Alain Serge Dzotap, Jennifer Dalrymple

Kisgombos, Biatorbágy, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056915 · Fordította: Fouilleul Joli, Huszárszky Zsuzsanna · Illusztrálta: Ingrid Godon, Rob Lewis, Mandana Sadat, Marie Flusin, Philippe de Kemmeter, Jennifer Dalrymple

Hintafa P>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Csak én érzem azt, hogy a jól ismert és bejáratott olvasmányokon kívül a kisebbeknek (2-3-4) sokszor nehéz olyan könyvet találni, ami igazán leköti őket, nekik szól? Egy idő után még a legkedvencebb könyvbe is beleunhat felnőtt-gyerek. Ezért is dobban meg a szívem, ha rábukkanok egy olyan könyvre, mint a Kisgombos Mesegyűjtemény.

Amilyen mázlink van könyvek terén az első lelkesedés hamar szeretetté mélyült. A gyűjteményben francia szerzők és illusztrátorok hat meséjét találtuk, amik a Bayard Jeunesse gyerekmagazin egy-egy számában jelentek meg az elmúlt évek során. Mivel minden szöveget és illusztrációt más-más író készített, így első belelapozásra nagyon változatos képi világ tárult elénk. Mivel a hat mese mindegyike más-más témával foglalkozik, így az eltérő hangulatú szövegeknek nagyon jól állnak a különböző technikákkal készült, különféle stílusú illusztrációk.

A kötet összeállításának gondosságáról vall az is, hogy a történetek sorrendjét úgy állították össze a szerkesztők-gondozók-fordítók (Csömör Zsuzsa, Fouilleul Jolán, Gombos Kata, Huszárszky Zsuzsanna), hogy a „rázósabb” részeket mindig egy nyugodtabb hangulatú, konfliktusmentes mese kövesse. Az oldalanként két-három soros, könnyen érthető, befogadható szöveggel dolgozó és a vidám, barátságos színekben tündöklő képeket bemutató történeteket egyenként is nagyon jó élmény olvasni, bár arra még nem volt példa, hogy egy fejezetnél megálltunk volna.
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2017/07/13/kisgombos_mesegyujtemeny

Uzsonna>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Ennél jobban én sem tudnám megfogalmazni a véleményem:

dianna76 P>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Először úgy éreztem, valahol hiányzik fél csillag. De talán mégsem! Kedves kis mesék gyűjteménye ez, a legkisebbeknek. Egyszerűek, érthetőek a mesék, és mégis ott rejlik bennük a fontos mondanivaló. Alaptalan félelem, ill.annak oldása; az egyszerűségben rejlő kincsek; barátság, mely leküzdi a problémákat; önzetlenség; szeretet; pozitívvá tenni más negatív érzelmeit. Ezekről szólnak a mesék. S talán lehetőséget nyitnak a kicsikkel való beszélgetéshez is mindezekről.
Az illusztrációk is más-más kéztől származnak, akár csak a mesék. Volt amelyik jobban tetszett a másikaknál, de mindegyik kedves és szerethető. Tuti elolvasom a könyvet még egyszer.

katen P>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Egy tünemény ez a könyv!
2-3 éves korosztálynak ajánlanám, ráver bármelyik Bartos Erikára vagy Marék Veronikára. És még ráadásul szép is, kézbevenni is élmény.

gab001 P>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Egyszerű, mégis kedves állatmesék. A rajzok is ilyenek. Inkább kicsiknek való, akár lapozgatásra is alkalmas. Ráadásul mindegyik mese valamiféle tanulsággal is szolgál. Bár gyűjteményről van szó, vagyis különböző szerzőktől és illusztrátoroktól olvashatunk, mégis összhangban vannak egymással. Szerethető.

Kisgombos, Biatorbágy, 2017
Snora>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

Igazabol minimum 6 csilllagos. Humoros, mondanivalos, tokeletesen illusztralt, gyetekek kedvence.

Vörös_Brigitta P>!
Kisgombos-mesegyűjtemény

5 éves kisfiam és én is nagyon szerettük a meséket, délutáni pihenőhöz az összeset elolvastuk egyszerre.