Német ​tematikus nyelvvizsgaszótár 4 csillagozás

Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár

A kezdő és haladó nyelvtanulók számára nélkülözhetetlen témakör szerinti német-magyar szótár.

Segítség az A1, A2, B1 és B2 szintű egy- és kétnyelvű nyelvvizsgára való felkészüléshez.

A szóbeli nyelvvizsga aktív szókincse.

15 fejezet nyelvvizsgatémakörökkel, 1 fejezet kötőszavakkal.

Akadémiai, Budapest, 2011
Akadémiai, Budapest, 2009

Droci>!
Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár

5 csillag, egyöntetűen és minden határozottságommal együtt.
Nagyon sokat segített a nyelvvizsga felkészülésben, habár igaz, hogy a címlap szerint csak A1 – A2 – B1 – B2 szintű szókincset tartalmaz. Mégis sokszor és akár 1 vagy akár 1,5 óráig is belebújtam és sok újdonsült szót hozott el nekem is.
Nagyon megkönnyítette a felkészülést, hogy témakörönként és azon belül pedig külön alfejezetekbe /pl. rokonok, házasság, életkor/ bontva hozta a szavakat. Így akár az ember még választani is tudott, hogy mi az a terület, aminél kicsit kevésnek érzi a tudását :)
Végigmegy minden fontos témakörön, ami nyelvvizsgán szóba jöhet és a végén még ráadásként ad egy kis töltelékszavas összeállítást, hogy még jobban csillogtathassuk tudásunkat.
Hasznos kis könyvnek tartom és örülök, hogy van saját példányom =)

Fanniii>!
Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár

Minden benne van, ami kellhet; a témaisága, pedig sokkal egyszerűbbé teszi a tanulást. Ajánlom.

Babári Ernő – Babári Ernőné – Veronika Rafelt: 1000 Fragen 1000 Antworten – felsőfok
Bajkó István Zsigmond – Dobó István – Pintér Márta – Polakovits Sarolta – Tefner Zoltán: Bausteine OECONOM Glossar
Gárvány Hajnalka – Péntek Bernadett: Szóbeli feladatok a német emeltszintű érettségire és a nemzetközi nyelvvizsgákra
Halász Előd – Földes Csaba – Uzonyi Pál: Német-magyar kéziszótár
Hessky Regina – Iker Bertalan: Német-magyar, magyar-német tanulószótár
Halász Előd: Magyar-német szótár
Hessky Regina (szerk.): Német-magyar kéziszótár
Babári Ernő: Nagy BME nyelvvizsgakönyv – Német alapfok (B1)
Babári Ernő – Babári Ernőné: 1000 Fragen 1000 Antworten – felsőfok
Kriston Renáta (szerk.): Német-magyar / magyar-német kisszótár