Inkscape 3 csillagozás

Vektorgrafika mindenkinek
Kisantal Tibor: Inkscape

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

FSF.hu Alapítvány, Budapest, 2014

Kisantal Tibor: Inkscape

Kisantal Tibor: Inkscape Vektorgrafika mindenkinek

Soha nem olvastam még olyan számítástechnikai könyvet, ami után nem száradt volna ki a szám. Ami után nem rohantam volna egy pohár vízért, hogy ezt le kell öblíteni, mert megfulladok a torkomon akadt betűktől.
     Mivel a vektorgrafika érdekel bizonyos szinten, de nem mindenáron, ezért kicsit óvatosan közelítettem meg ezt a kiadványt. Kellemes meglepetés ért, amikor szembesültem, hogy a szerző rendkívül jó humorral, ötletes, gyakorlatias (valóban gyakorlatias, és nemcsak annak mondott) példákkal, trükkökkel vezeti rá a vektorgrafika ösvényére a nemcsak kezdőket – érdemes a már gyakorlattal rendelkezőknek is átböngészni, biztos vagyok benne, hogy találnak benne hasznosítható ötleteket. Ez lenne a könyv első fele. A másodikban, az oktatásba történő bevezetése (pl. hogyan érdemes oktatni a vektorgrafikát), háttér elméleti ismeretek (pl. Bézier-görbék működése), grafikai tervezés és tipográfia témakörök olvashatók. Szóval mindaz, ami már túlmutat a „csak úgy rajzolgatok” kategóriáján.
     Azt még meg kell jegyezzem, hogy mindez az Inkscape nevű szoftver használatára épül, ösztönöz, de aki esetleg más vektorgrafikai szoftverrel alkot, az is találhat hasznos információkat e könyvben.

FSF.hu Alapítvány, Budapest, 2014

lzoltán IP

Az Inkscape program – és általában a vektorgrafika – tanulásához nem elég, kipróbálni néhány eszközt, melyekkel kicsit rajzolgatunk. Fél óra után egészen frusztráló lesz, hogy sok mindent egyszerűen nem értesz, és garantáltan elmegy a kedved az egésztől. Kérlek ezért, próbáld követni a könyv tanácsait!

21. oldal (FSF.hu Alapítvány, 2014)

lzoltán IP

Az Inkscape illusztrációs szoftver. Ezt azért hangsúlyozom, hogy ne úgy gondolj rá, mint egy rajzolóprogramra, amivel ceruzát vagy tollat vagy ecsetet lehet utánozni. Ha a képernyőre szeretnél rajzolni, a legpraktikusabb eszköz az alkoholos filc.Komolyan!

24. oldal (FSF.hu Alapítvány, 2014)