Kis Tamás (szerk.) · Csibra István (szerk.) · Székffy Gyula (szerk.)

Esztétikai ​olvasókönyv 4 csillagozás

Kis Tamás – Csibra István – Székffy Gyula (szerk.): Esztétikai olvasókönyv Kis Tamás – Csibra István – Székffy Gyula (szerk.): Esztétikai olvasókönyv Kis Tamás – Csibra István – Székffy Gyula (szerk.): Esztétikai olvasókönyv

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Aradi Nóra, Bálint György, Dési Huber István, Fukász György, Fülep Lajos, József Attila, Révai József, Szabolcsi Bence, Szigeti József, George Thomson, Tőkei Ferenc, Ujfalussy József, Zoltai Dénes, Platón, Arisztotelész, G. W. F. Hegel, Denis Diderot, Theodor W. Adorno, Mihail Mihajlovics Bahtyin, Walter Benjamin, Leonardo da Vinci, Nicolas Boileau, Gotthold Ephraim Lessing, Friedrich Schiller, Johann Wolfgang Goethe, Visszarion Belinszkij, Nyikolaj Gavrilovics Csernisevszkij, Immanuel Kant, Arthur Schopenhauer, Søren Kierkegaard, Friedrich Nietzsche, Hippolyte Taine, Charles Baudelaire, Émile Zola, Stéphane Mallarmé, Paul Verlaine, Benedetto Croce, Wilhelm Worringer, Igor Sztravinszkij, André Breton, Jean-Paul Sartre, Albert Camus, Balázs Béla, Bertolt Brecht, Jurij Davidov, Borisz Eichenbaum, E. M. Lifsic, Lukács György, A. V. Lunacsarszkij, Georgij Valentyinovics Plehanov, Jurij Tinyanov, Karl Marx, Friedrich Engels, Vlagyimir Iljics Lenin

gjudit8>!
Kis Tamás – Csibra István – Székffy Gyula (szerk.): Esztétikai olvasókönyv

Vizsgára készülve olvastam, vagy inkább csak szemelgettem belőle a kötelezőket. Érdekes válogatás volt, mivel már más szempontból (irodalom, filozófia, történelem) találkoztam az írások egy részével.