Hová ​bújt? Keresd meg! 22 csillagozás

Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Hol látsz a képen egy leopárdot? Hol kúszik egy kígyó? Keress négy álomszuszék tigrist! Látsz valahol két ikertigrist?
Ez az ellenállhatatlan könyv 25 pazarul illusztrált képrejtvényt tartalmaz, telis-tele bámulatosan aranyos állatokkal, megbeszélendő teremtményekkel, kifürkészendő lényekkel és rengeteg átböngészendő részlettel!

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hová bújt? Keresd meg! Central Médiacsoport

Central Médiacsoport, Budapest, 2015
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411070 · Fordította: Sárossy-Beck Anita · Illusztrálta: Katherine Lucas, Gareth Lucas

nicosia P>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Színpompás keresőkönyv a legkisebbeknek. Vidámak és érdekesek a rajzok és a feladatok is, szerintem igazán élvezetes játék a legkisebbeknek, főként mert egyes oldalakon nagyon hasonlóak a figurák, más oldalakon nagyon színesek vagy éppen nagyon sok van. Gondolkodásra, alapos megfigyelésre buzdítja a kicsiket. És szép is.

worsi P>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

A gyerekek kapták karácsonyra, de annyira inkább a játékok voltak az izgalmasak nekik, hogy szerintem Márti egy hét múlva fogja kb. ezt fölfedezni a polcon és rákérdezni, hogy ez akkor könyvtári-e. :-)
Én végignéztem, volt, amit az öcsémmel, volt, amit a férjemmel, de a nagy részét egyedül. Tök jó, de rettentően idegesítő, amikor kb. 384 kisegérből kellene megkeresni a három napszemüvegest. De ha valaki puhány, akkor hátralapozhat a megoldásokhoz. Most ez a kedvenc böngészőkönyvem.
Nagyobbaknak ajánlanám, inkább 2,5 éves kor fölött.

lenne P>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Most még, hogy nincs egy éves a fiacskánk, egyenlőre csak lapozza és elemzi magában a látottakat. Főleg a kutyás és a lovas oldalon nézelődik sokáig. Kezdetben a cicákat és az oroszlánokat is nézegette, de most már túllépett a macska-imádaton, szóval már előrébb jár mint én. Nagyon szép színesek a képek és minden korosztályt leköt (egy ideig). A feladványok is jók és még azokon túl is lehet kérdezni majd.

Trudiz >!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Ez a színpompás, sokszínű könyv tökéletes lehetőséget nyújt a gyermekeink figyelmének fejlesztésére.
Oldalanként 2-3 kérdésre keresi a választ, de szerintem sok egyéb más kérdést is kitalálhatunk. Lehetőségként lehet a színekre, arányokra, formákra, irányokra is rákérdezni, és vidáman kutatni ezeket.
Tuti közös keresgélést kívánok mindenkinek! :)

Somogyip>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Amint megláttuk a könyvtárunk friss beszerzései között, másnap már ki is kölcsönöztük. Nagyon szép, színes, igényes könyv. Kívül kemény borító, belül vastagabb, és fényes lapok. Érezni rajta a minőséget, és azt, hogy a kisebbekre gondolva strapabírónak szánják. :)
A gyerkőcök (4,5 illetve 7 éves) mellett mi felnőttek is nagyon élveztük a keresgélést. Ugyan egy-egy oldalon csak 3-4 kérdés van, hogy kit, mit kell keresni, de mi ezeket rögtön kiegészítettük saját kérdésekkel is, mivel a rajzok még sok-sok felfedezni valót rejtenek magukban. Nálunk szuper kis családi társasjáték kerekedet belőle.

olvasólányka>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Szuper szórakozás, még kb. 2 év után is újra és újra elővesszük, aztán pár hónapra megint elbújik. :)

Marion_Lizzard>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Imádtuk! Csupa jó élményt okozott, leszámítva, hogy első alkalommal sikerült majdnem kifolynia a látószervemnek, amikor fellapoztuk egy egész napos monitor bámulást követően a 160 db. színes pillangónál. Utána már óvatos voltam, nem esti órában nézegettük, főleg, mert bizony enyhe élénkító hatása is van, tehát nem lefekvés előtti könyv.
Pozitívumok:
– csodaszép, igényes, vidám, könnyen kezelhető könyv
– erősíti a megfigyelőképességet, az összpontosítást, a disztingválást, stb. (biztos még csomó mindent)
– színei harmonikusak, a színérzéket is fejleszti minden bizonnyal
– a megoldások a végén szerepelnek
Kicsiknek nem igazán való, ám 5-6 éves kor fölött végig lehet nézni akár 2-3asban is. Mi új játékot is kitaláltunk rá: „keresd meg a csodálkozó majmot”, olyan kérdést tehát, ami nem volt ott. :) Ily módon valódi családi könyvvé avanzsálódott!
Egyetlen hibája, hogy az ikreknél elírás van, pl. keresd meg az ikreimet valójában „ikerpáromat”-ra vonatkozik.

Snora>!
Kirsteen Robson: Hová bújt? Keresd meg!

Ajánlom elsős nyári szünetre, önálló olvasasra és keresesre!